MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Światło Serca” dla seniorów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 stycznia 2009, 12:55
Aktualizacja: 14:17
Autor: Angela
Fot. Angela
Niezapomniane chwile wzruszeń przeżyli wczoraj pensjonariusze Domu Pogodnej Starości, który mieści się przy ulicy Leśnej w Jeleniej Górze. A wszystko za sprawą nietypowych gości – chóru „ Światło Serca” z dyrygentem Andrzejem Gniewkiem na czele. Koncert kolęd i pieśni chórzyści wykonali wspólnie z publicznością.

To już kolejna wizyta cieplickiego chóru „Światło serca”, w tym ośrodku. Ostatnio chórzyści wraz ze swoim dyrygentem zawitali tu dwa lata temu. Pod koniec minionego roku odśpiewali też koncerty w ośrodku dla niepełnosprawnych mężczyzn w Miłkowie.

– Pamiętajmy, że ci ludzie potrzebują odwiedzin ludzi z zewnątrz, często są samotni, w jakiś sposób odcięci od świata. Poza tym jest to bardzo wdzięczna publiczność. Staramy się do nich przyjeżdżać jak najczęściej, a ostatnią wizytę w tym ośrodku zapamiętaliśmy bardzo miło, dlatego w tym roku postanowiliśmy tu wrócić i myślę, że na tym nie poprzestaniemy – mówił przed wczorajszym koncertem Andrzej Gniewek, dyrygent chóru.

– Jestem emerytowaną nauczycielką i w sercu mam pomoc drugiemu człowiekowi i chciałam by tym ludziom uprzyjemnić te chwile w okresie Świąt Bożego Narodzenia i nie tylko. Ludzie po każdej naszej wizycie mają łzy w oczach, często nie chcą nas z tego ośrodka wypuścić – mówi chórzystka, Krystyna Sylwestrzak.

Znaczenie takich wizyt podkreślały również pracownice ośrodka: Dominika Cedzidło, instruktor kulturalno-oświatowy, oraz Irena Suraj, instruktor terapii zajęciowej, a także sami pensjonariusze.
– Usłyszeliśmy przepiękne głosy tej wspaniałej grupy chórzystów. Było widać, że podczas koncertu wielu z mieszkańców zapomniało o codziennych troskach i samotności, wspólnie śpiewali i bawili się, co widać było, sprawiło im dużo radości – mówiła po koncercie Barbara Grodzińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla kobiet w Czekoladziarni

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Tu też świętowali

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Trzy grosze... 15-01-2009 2:22
"...uszczesliwianie innych jest marzeniem ludzi prawdziwie szczesliwych..."
~ago od kosmosu 15-01-2009 6:16
Tę radość starszych osób widać również na zdjęciach. Fajni ci chórzyści!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał remontu

Nie bądźmy obojętni

Stoi kolej na Kopę

O rozpadających się górach

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%