MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Światłem promieniowanie

Wiadomości: Region
Piątek, 15 czerwca 2012, 8:06
Aktualizacja: 8:48
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
To tytuł wyjątkowej wystawy malarstwa Joanny Adamczuk, którą po raz pierwszy można było obejrzeć podczas wernisażu w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w minioną środę.

Na wernisażu wystawy, której tematem są portrety wykonywane techniką suchy pastel, pojawiło się wielu jeleniogórzan, gości z zagranicy oraz lokalnych artystów. Przybyłych na wystawę zachwycał spokój i ciepło bijące z zaprezentowanych portretów. – Te obrazy spoglądają w duszę. Są niesamowite – subtelne i delikatne, a jednocześnie pełne emocji – mówi Janina Wdowiak z Piechowic.

Z kolei Janusz Motylski we wstępie do katalogu pisze: „Patrząc na obrazy Joanny Adamczuk nie można oprzeć się wrażeniu, że zostaliśmy zaproszeni w niezwykłą i bardzo intrygującą podróż w intymny świat naszych własnych projekcji i imaginacji”.

Sama artystka od wielu lat związana z Sosnówką, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Swoje prace prezentowała na wystawach w Polsce oraz w Niemczech, Francji, Szwajcarii i we Włoszech.
Wernisaż uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Tomasz Pierzchniaka, muzyka Filharmonii Dolnośląskiej, który brawurowo wykonał solowe kompozycje autorskie i standardy jazzowe na kontrabas.

Dla tych, którzy nie mieli okazji pojawić się na wernisażu, wystawa czynna jest w Galerii „Muflon” do 5 września 2012 roku w godz. 10.00-19.00. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spore zainteresowanie dopłatami

Oszust pod kluczem

O rozpadających się górach

Będzie kręcone!

Stoi kolej na Kopę

Studium na początek

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Tu też świętowali

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
858
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%