MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

„Światłem malowane” w obiektywach członków JTF

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 listopada 2013, 7:06
Aktualizacja: 7:11
Autor: Manu
Fot. BM
Nowa siedziba Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego od wczoraj (14 listopada) jest oficjalnie otwarta dla jej członków, sympatyków i zwiedzających. Pomieszczenia mieszące się na parterze przy alei Wojska Polskiego 37 zostały dostosowane do potrzeb wystawienniczych.

Z okazji uroczystego otwarcia nowej siedziby JTF, organizatorzy przygotowali wernisaż zbiorowej wystawy fotografii jego członków pt. „Światłem malowane…”. Na początku wszystkich obecnych, w tym prezydenta miasta Marcina Zawiłę, wraz z prezesem JTF - Tadeuszem Biłozorem powitała Janina Peikert, wiceprezes Towarzystwa. W wernisażu wystawy uczestniczyli także m.in.: zastępca prezydenta Mirosława Dzika i Zygmunt Korzeniewski, naczelnik Wydziału Dialogu Społecznego jeleniogórskiego Urzędu Miasta.

– Za sprawą grupy entuzjastów fotografii, Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne, które istnieje od roku 1961, kontynuuje swoją działalność. Stowarzyszenie uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich – powiedziała na wstępie Janina Peikert.

- Działalność Towarzystwa oparta jest przede wszystkim na pracy społecznej jej członków. Nasze działania to czwartkowe spotkania, ale także comiesięczne konkursy fotograficzne dostępne dla wszystkich oraz organizacja wystaw – podkreślił Tadeusz Biłozor, prezes JTF.

Swoje prace na wystawie zaprezentowali: Tadeusz Biłozor, Wojciech Bykowski, Jan Foremny, Henryk Piotr Garbat, Daniel Gustowski, Teodor Gutaj, Robert Kwiatkowski, Piotr Matyga, Tadeusz Olszewski, Janina Peikert, Mariusz Popławski, Janusz Pytel, Marek Rawski, Michał Rażniewski, Stanisława Stecko, Jacek Szczerbaniewicz, Jerzy Wiklendt, Jolanta Wilkońska oraz Jerzy Zając.

Twórczość wszystkich tych dziewiętnastu autorów ujawnia bardzo osobiste i konsekwentne podejście do fotografii. Ukazują oni publicznie rezultaty swoich poszukiwań, dzielą się własnymi spostrzeżeniami i refleksjami.

- To sięganie w prywatne obszary własnego świata pozwala wykreować rzeczywistość nową, własną. Bo fotografowanie to w zasadzie czynność bardzo osobista – opowiadał jeden z twórców wystawy Henryk Piotr Garbat.

Wśród autorów prac są twórcy o poważnych osiągnięciach na polu fotografii. Członkowie JTF odnoszą wiele znaczących sukcesów w kraju i za granicą - by wymienić choćby ostatnie osiągnięcie Jacka Szczerbaniewicza i jego dwie prace („Refleksja” i „Oczekiwanie”), które zwyciężyły w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret” Trzcianka 2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Pod okiem mistrzów

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 15-11-2013 9:31
PASKUDZTWO, sam bys lepiej nie namalowal, więc po co piszesz BZDURY, jak ladne obrazki sa i popatrzec sie mozna a ja lubie na LADNE popatrzec.
~g6nmDYo 15-11-2013 12:28
Gratulacje z okazji nowego lokum......przy okazji życzę więcej autentycznej bohemy, a mniej zwietrzałej " działalności kulturalnej" ...........
~juras 15-11-2013 15:23
Tyle dobrych fotografów w jednym miejscu, a jakość zdjęć z uroczystości pozostawia wiele do życzenia. Szewc bez butów chodzi?
~fafik 15-11-2013 21:51
sprzęt jakim dzisiaj się posługujemy pozwala sprowadzić sztukę fotografii do wiedzy "gdzie jest guziczek ,który trzeba przycisnąć"........jakość zdjęć przestała być istotą rzeczy.....istota rzeczy to celebra i bryl.....a gdzie są wszystkie największe gwiazdy jeleniogórskiej fotografii ,brak całej góry listy rankingowej ???????????????????????????????????????????????
~Absolwent 16-11-2013 9:04
Gratulacje dla Organizatorów i Autorów wystawy „Światłem malowane…”.
~Tuitera 17-11-2013 8:16
Do fafik. Ranking najlepszych gwiazd jeleniogórskiej fotografii to pojęcie względne, bo zależy kto tą listę tworzy.Te największe gwiazdy jeleniogórskiej fotografii,jak piszesz, skupione są wokół bardzo szczelnego środowiska, skupionego wokół szkoły fotograficznej i przeważnie kończących tą szkołę.Działalność tych gwiazd wzajemnie siebie promujących to znany trójkąt BWA, ODK i JCK gdzie mieści się szkoła i gdzie naprawdę ciężko się dopchać młodym zdolnym. Apropos szkoły, kiedy ktoś w końcu sprawdzi ile ta szkoła pochłania środków miejskich a ile daje własnych. JTF to też szczelne środowisko bo jak się ogląda relacje z ich imprez to zawsze te same twarze od kilku lat.Młodzi przychodzą i odchodzą bo się tam nudzą.Dajmy w końcu im szansę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Doczekają się ronda

Warsztaty z aniołami

Burza po interwencji w autobusie miejskim

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
683
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%