MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Światłem malowane w Galerii JTF

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 października 2010, 7:50
Aktualizacja: 7:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gościnną wystawą Anety Konik z Nysy (opolskie) powitało jesień Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Ekspozycja jest zarazem pierwszą indywidualną wystawą pani Anety.

- Aż trudno uwierzyć, że fotografuje tylko trzy lata! – nie mogli się nadziwić obecni na wczorajszym wernisażu w Galerii JTF przy Podwalu 1a. Tadeusz Biłozor, prezes towarzystwa, poznał Anetę Konik na jednym z plenerów w Polsce i – zobaczywszy jej zdjęcia – zaprosił na wystawę do Jeleniej Góry.

Pani Aneta fotografuje głównie krajobrazy, ale nie czyni tego w sposób sztampowy. Poluje na chwile, kiedy światło daje niepowtarzalną aurę tworząc pejzaże „jednorazowe”, które fotograficzka utrwala na materiale światłoczułym. Widać, że jej zdjęcia dosłownie – jak w tytule wystawy – są światłem malowane. Umiejętnie – dla podbudowania nastroju – „doprawione” w programie graficznym, cieszą oko każdego miłośnika takiej właśnie fotografii piktorialnej.

Aneta Konik wyraziła radość z otwarcia swojej pierwszej wystawy indywidualnej. Ma na swoim koncie kilka sukcesów w konkursach. Jej fotografie – powiększone na płótnie – zdobią także wnętrza lokali publicznych w jej rodzinnej Nysie. Autorka dodała, że uwielbia fotografować podczas zorganizowanych plenerów fotograficznych. Nie zaprzecza także, że lubi posługiwać się programami graficznymi, które są jej pomocnikami w kreowaniu nowych obrazów.

Zdjęcia Anety Konik można podziwiać w czwartki od godz. 18 w Galerii JTF, lub też w inne dni – spojrzeć na nie przez duże szyby placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

KOD czeka na prezydenta Dudę

Kino Lot zaprasza  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~fotoamator 8-10-2010 8:39
Nareszcie jakiś powiew młodości w tej jaskini weteranów jeleniogórskiej fotografii.Brawo!
~ 8-10-2010 8:52
Wspaniałe zdjęcia. Miła odmiana po gimnazjalnym poziomie fotoruszenia.
~szosa 8-10-2010 10:39
jak czyta się takie komentarze jak ten powyżej to aż chce się organizować właśnie coś dla tych młodych ludzi, gimnazjalistów. przynajmniej mają ciekawe pomysły i wielkie chęci do działania. mam nadzieję, że fotoruszenie jest i będzie zawsze:)
~quartz 8-10-2010 13:38
Do fotoamator.W tej jak to Nazwałeś jaskini weteranów są też młodzi fotograficy i pokazują wspaniałe prace....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aktorskie trio na finał

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Bestie... są spoko!

Koncert semestralny młodych muzyków

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
170
Tak
54%
Nie
41%
Nie wiem
5%