MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Światła mogą uratować życie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zainstalowane w minionym tygodniu dodatkowe oświetlenie niebezpiecznych przejść dla pieszych działa i pomaga uniknąć tragedii.

Chodzi o przejście przez al. Wojska Polskiego na skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza. Przy najkrótszych dniach w roku, kiedy zmrok zapada już po godz. 16, światło ze specjalnej lampy wyraźnie oświetla zebrę i pozwala kierowcy na zauważenie pieszego nawet z dalszej odległości. Podobną lampę zainstalowano przy ulicy Słowackiego nad zebrą na wysokości łącznika między ul. Wyspiańskiego. To częsta droga do szkoły uczniów pobliskiej „dziesiątki”.

Inna sprawa to fakt, że przejście przez niezwykle ruchliwą aleję, to w godzinach szczytu prawdziwe wyzwania i jednocześnie egzamin z kultury prowadzenia pojazdu. Na szczęście zdarza się coraz częściej, że kierowcy ustępują miejsca pieszym wzorowo zatrzymując się przed pasami. Ale i przypadki wręcz odwrotne do rzadkości nie należą. Niektórzy złośliwie przyspieszają przed zebrą po to tylko, aby kilkadziesiąt metrów wyhamować i stać w korku. Bywa też, że prowadzący zatrzymują się na pasach i nie dają możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę.

Na dodatkowe oświetlenie czeka jeszcze jedno przejście, również bardzo niebezpieczne: przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. Grottgera blisko sądu okręgowego. Być może jednak takich zebr jest jeszcze znacznie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zamienili przejście w parking

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 22-12-2008 10:05
Tejo mam pytanie, którego robiłeś zdjęcia? :-)
~j23 22-12-2008 10:34
A ulica Łomnicka w Jeleniej Górze na osiedlu łomnickim w szczególności w ogóle nie ma oświetlenia w wszyscy w ratuszu są zadowoleni. Wesołych Świąt wszystkim ;-)))
TEJO 22-12-2008 11:31
w miniony piątek ciemnym popołudniem - pozdrawiam
~ktos 22-12-2008 13:01
na wspomnianym przejsciu na wojska polskiego to chyba nie dokonca cos wyszlo poniewaz zolte swiatla ktore ida po calej konstrukcji dzialaja tylko na jednym pasie (tym w strone teatru) i to nie caly czas bo potrafia sie wylaczyc na pare sekund a pozniej zapalic i musze przyznac ze naprawde dziwne miejsce wybrali na zamontowanie tego doswietlenia na slowackiego
piipi 22-12-2008 13:18
..JASNA Jelonka..jest bezpieczna dla "ciemnych" ludzi.
~testing 22-12-2008 13:48
moim zdaniem lepsze byłyby migające światła z sensorami ruchu pieszego wokół przejścia, jak jest koło urzędu miejskiego. Co z tego, że światło świeci, skoro z naprzeciwka jadący też świecą i w połączeniu z deszczem, nic tak naprawde nie widac. Ale zawsze lepszy rydz niz nic
~gregorek 22-12-2008 15:17
Pomysł dobry ale ma kilka wad: owszem, na ulicy widocznośc się poprawiła, ale przez światło bardziej ciemny jest skraj jezdni. Ja zawsze mam teraz kłopot nie widząc, czy ktoś nie czai się na krawężniku żeby wsykoczyć na zebrę. Światło powinno też obejmować część chodnika. A po drugie - zamontowane światło na Słowackiego mija się nieco z celem, bowiem przez tą zebrę chodzą jedynie mieszkańcy sąsiedniego bloku. Zdecydowana większość osób wybiera wcześniejsze przejście.
~SAWPJG 22-12-2008 19:13
Stow.Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego ,,SAWPJG" w Jeleniej Górze złożyło jeszcze wniosek o doświetlenie przejścia róg ul. Matejki a Al. Woj. Polskiego. Tam jest strasznie niebezpiecznie tak samo jak na końcu tej Alei obok fontanny. Stow.SAWPJG życzy wszystkim spokojnych ,rodzinnych świąt.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Czytelniczka: drogo i brudno

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Bezmyślne palikowanie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
521
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%