MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Światła działają, jak chcą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 sierpnia 2008, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Powinna reagować na włączenie przez pieszych, ale czasem na daremno trzeba czekać na zielone światło. To sygnalizacja u zbiegu ulic Wolności i al. Wojska Polskiego.

Wprawdzie przejście jest wąskie, ale bardzo niebezpieczne. Zza zakrętu co rusz wyjeżdżają pojazdy kierujące się w al. Wojska Polskiego. Zainstalowana tu sygnalizacja świetlna umożliwia spokojne przejście na zielonym po naciśnięciu przez pieszych guzika.

- Ale to nie działa jak trzeba – mówią nam przechodnie, którzy nieraz kilka minut czekają, aż zapali się zielone. Niektórzy tracą cierpliwość i łamią przepisy. – Przecież nie będę czekał w nieskończoność. Światła są rozregulowane – denerwuje się mężczyzna.

Wielu w ogóle nie zwraca uwagi na światła. Czekają, aż auta przestaną jechać i ryzykują przejście na czerwonym. – Policja miałaby tu mandatowe żniwo – zauważają korzystający z tych pasów. Tyle że rzeczywiście powodem łamania przepisów przez pieszych jest nie do końca sprawna sygnalizacja. „Mandat” należy się odpowiedzialnym za to drogowcom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poświęcili kapliczkę

Nietypowy finał Ligi Rocka

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~_tatawickabeznicka___ 29-08-2008 10:00
Tym naszym drogowcom, to nie mandat tylko zdrowy kop w du..e ! Tak za całokształt ! ;)))
piipi 29-08-2008 10:03
..wiem !.~"Naturalny" Pan Policjant bedzie najlepszy !!.
~zak 29-08-2008 10:51
Nie tylko na wolnośći!! w centrum na BaNkowej, przejście koło `nocnego` w strone `orange`...tez chyba z 10 razy czekałem na zielone i oczywiscie ludzie w strone Flory przechodzą, a tutaj czerwone >< kto to wymyślił?
~tamtejszy 29-08-2008 10:58
?????? ja tam przechodzę nawet kilka razy dziennie i od jakiegoś roku nie zdarzyło mi się żeby zielone się nie zapaliło po wciśnięciu przycisku!!!? fakt dawno temu nie reagowały na przycisk ale teraz jest w porządku, autor pewnie osobiście nie sprawdzał działania świateł, jeśli macie wątpliwości to odezwę się na maila i podejdę z wami na to przejście, a mandat to rzeczywiście przechodniom, przecież tam nikt nawet nie próbuje włączyć zielonego, przynajmniej ja zauważam, że może jedna na 20 osób wciska guzik <br><br> <i>autor sprawdza niemal codziennie :) </i>
~snake 29-08-2008 13:50
Na wszystkich przejściach tak jest.Dziwia się później że młodzież niszczy przyciski ile można czekać a jak wracamy z dyskoteki to czas b powoli mija. W Goerlitz można zobaczyć jak powinna działać taka sygnalizacja i ile tam czekają piesi.Ale u nas to za trudne,co kraj to obyczaj.
~EWa 29-08-2008 16:19
Na tych pasach to jest niebezpiecznie nawet przy zielonym świetle.Auta wyjeżdżające z zakrętu często hamują w ostatniej chwili i niestety już na pasach.
~sct 29-08-2008 17:35
przez ok 10 lat przechodziłem przez te pasy nawet kilka razy dziennie i może ze 3 razy udało mi się tego dokonać na zielonym. Pozdrawiam
HankaOdRumcajsa 29-08-2008 18:35
...bo to są nasze "inteligentne" światła... światła żartownisie... raz sie zapali a raz nie... he he he
~as 29-08-2008 19:40
W ogóle te tzw. "inteligentne" światła to porażka!!! Trafia mnie coś kiedy przez nieuwagę nie wcisnę tego cholernego guziczka i mimo tego, że w tym samym kierunku, ale z drugiej strony skrzyżowania ludzie przechodzą - to moje światła się nie włączą!!! Jest tak na paskudnym skrzyżowaniu przy ul. Wojska Polskiego z Sudecką!!
~as 29-08-2008 19:44
A na temat świateł przy Teatrze można długo - mam nadzieję, że nie dojdzie tutaj do jakiejś tragedii po rozpoczęciu roku szkolnego!!! Proszę zwrócić uwagę na przejście przy Urzędzie Miasta ale przy schodkach do sklepu spożywczego!!!! Kto zezwolił na jednoczesną jazdę samochodów od strony Cieplic jadących do Karpacza z zielonym światłem dla pieszych!!!!! Tam sama kilkakrotnie miałam "bliskie" spotkanie z samochodem z lewej strony!!! Dobrze że dał radę wyhamować!!!
~Sabath 29-08-2008 20:15
bo to chyba moja teściowa je zepsuła bo to ona taka niecierpliwa jest
~_ojdiridirachciach___ 29-08-2008 22:45
Pod teatrem jeździ dzisiaj dużo rajdowców ...i jeżdżą pieszym prawie po paluchach. Nikt nie ustępuje, bo rajdowiec, to przecież niekoniecznie dobry kierowiec ;)
~ 29-08-2008 23:16
taaaaaa a nie wSpomne o kierowcach co się,,NIE'' zatrzymaja dla pieszych np;z jednej puszczam pieszych a z drugiej idiota leeeeciiiii i nawet nie pomysli ze obok puszczam pieszego lub matkę z dzieckiem, ...tylko leci ...normalnie zabiłbym takiego pajaca!!!!!!!!!! KIEROWCY PROSZE WAS MIeJCIE CZUJKĘ JEZELI JEDNO AUTO STOI NA PASACH TO ZNACZY ŻE CoŚ SIE TAM ,,DZIEJE'' !!!!!!!!!!TROSZKĘ WYOBRAZNIE ...MANIEK HONDA ACCORD ;)
~pieszy 30-08-2008 8:18
Przechodzę przez te światła przynajmniej dwa razy dziennie, działają prawidłowo, szybko reagują na wciśnięcie przycisku. Nie wiem dlaczego "mężczyzna się denerwuje", może nie ma siły żeby nacisnąć.
~gość niedzielny 30-08-2008 11:56
co do wspomnianego Goerlitz to fakt że tam tak jest, ale jest tam jeszcze jeden bardzo dobry "patent" dodatkowy sygnalizator (mrugające pomarańczowe światło) informujący kierowców o tym, że piesi mają zielone, widzą go kierowcy wszystkich lewo czy prawo skrętów. Proste i skuteczne rozwiązanie! u nas, jeśli miasto się zna i pamięta gdzie "odpala się" zielone dla pieszych wraz z zielonym dla pojazdów, wszystko jest ok, ale jeśli miasta się nie zna albo ma się sklerozę, nie trudno o najechanie na pieszego i wcale nie trzeba być piratem drogowym, by mieć przykre doświadczenia w tej materii.
~gość niedzielny 30-08-2008 12:02
do ~ z 23.16, należy pus...ć pieszych, to jest pewne, ale też czasem trzeba robić to z pomyślunkiem, często bywa tak, że taki "grzeczny puszczacz pieszych" bez sensu tamuje ruch dla jednego dwóch pojazdów, gdy już za chwilkę pieszy bez takiego sztucznego wymuszenia, mógłby sam przejść. Warto jest czasem popatrzyć w lusterko i do przodu przed zatrzymaniem się przed pasami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Doczekają się ronda

Wkrótce święto kolorów

Chcą uchronić architekturę sudecką od zapomnienia  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
664
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%