MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Światełko do Nieba, a później na żywo Rezerwat. Po finale WOŚP

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 6:52
Aktualizacja: Wtorek, 10 stycznia 2012, 8:23
Autor: Petr
Fot. Tomasz Raczyński
Światełkiem do Nieba, a następnie koncertem zespołu Rezerwat zakończył się wczoraj XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany pod ratuszem w Jeleniej Górze dla mieszkańców miasta. Mimo niekorzystnej pogody, nie zabrakło publiczności.

Podczas wczorajszego, jubileuszowego finału WOŚP w całej Polsce zebrano ponad 40 mln zł z czego 31 tys. zł w jeleniogórskim sztabie Orkiestry zorganizowanym przez All-ternatywę, tj. Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży. Tym razem, znaną na całym świecie kwestę pod przewodnictwem Jurka Owsiaka – „kolesia w czerwonych spodniach”, jak sam siebie określa przygotowano celem pozyskania środków na zakup sprzętu dla ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

– Najwięcej pieniędzy nazbieraliśmy podczas imprezy pod ratuszem. Ludzie chętnie wspierali wolontariuszy, podchodzili i wrzucali datki do naszych puszek. W tym roku jeleniogórzanom nie zabrakło dobrego serca i otwartych portfeli, choć przecież mamy kryzys – ocenia Krzysiek, jeden z wolontariuszy.

Z okazji jubileuszu WOŚP w Polsce przeprowadzono badania, według których Orkiestra cieszy się w chwili obecnej zaufaniem około 90 proc. mieszkańców naszego kraju. Co dziesiąty nasz rodak przynajmniej raz w życiu był jej wolontariuszem; do tej pory Orkiestrę wsparły łącznie prawie 34 mln osób, zaś słowa, z którymi jest ona kojarzona to wrażliwość, uczciwość, dobro, społeczeństwo, entuzjazm a dopiero potem – pieniądze. Kolejny finał w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Alarmy bombowe

Synoptycy: spodziewane ulewy

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (60) Dodaj komentarz

~90% 9-01-2012 7:34
Wciąż jestem zaliczany do jakichś 90%,do których tak naprawdę dość średnio należę gdyby się zastanowić,bo ani Owsiakowi,ani żadnemu zakonnikowi na radio się jak dotąd nie zrzuciłem (choć z drugiej strony,ten drugi działa ciszej i uczciwiej,przynajmniej mówi na co idzie kasa).Cyrk pod nazwą WOŚP kompletnie mnie nie kręci,bo niby pieniądze są zebrane,ale całą impra pewnie się nie bilansuje jak zliczyć koszty
~ja11 9-01-2012 8:40
Niby cel szczytny ale czy z pieniędzy ludzi powinny być finansowane koncerty w Jarocinie i Woodstok ? dlaczego jedynym źródłem utrzymania Owsiaka są pieniądze z Orkiestry? Nie neguje pomysłu bo pomaga kupując sprzęt, ratuje życie, ale .....
~tommy 9-01-2012 9:46
@ja11: A od kiedy z pieniędzy WOŚP finansowany jest festiwal w Jarocinie??? To jest komercyjna impreza. Widać, że nie masz pojęcia o czym się wypowiadasz.
~tommy 9-01-2012 9:53
A co do finansowania Woodstock. Owszem, część kasy jest ze zbiórki, a wręcz nawet z odsetek od zbiórki. Sporo jest od sponsorów, opłat za wynajem punktów gastronomicznych, od województwa lubuskiego w zamian za promocję regionu. Muzycy nie biorą zwyczajowego honorarium, bo to jest prestiżowa sprawa zagrać na Przystanku.
~przeciwny 9-01-2012 9:58
śmieszą mnie takie wypowiedzi "to mnie nie kręci" ,baranie !to nie ma Cię kręcić,nie chcesz nie pomagaj,nikt nikogo nie zmusza,a jeżeli Owsiak żyje z tych pieniędzy to trudno znalazł sposób na życie,przecież pomaga innym,a może i Ty spróbuj zamiast biadolić !spróbuj zrobić w życiu coś wielkiego !a swoją drogą nie widziałem żeby Owsiak maibachem jeżdził.Jurek jesteśmy z Tobą !
~mm 9-01-2012 9:58
Sztab zebrał 31 tys, a Rezerwat za występ zainkasował 12 tys. Juz mogliby przekazac te pieniadze.
~sabotage 9-01-2012 10:12
a dlaczego Jurek nie miałby żyć z tych pieniędzy ? Gdyby zapier***** w fabryce po 12 godzin nie miałby czasu na organizację. jesli ktos tego nie rozumie to brak mi słów ...
~ 9-01-2012 10:53
Pewnie cała kasa dla "muzyków" bedzie z pieniedzy miasta a nie z wosp,takie ponieslismy koszty. Nieładnie, że Rezerwat wziął pieniądze za występ. Fajerwerki były piękne:) Owsiak robi piękną robotę!!!
~Pozytywnie 9-01-2012 10:54
Cytat z FAQ wosp.org.pl: "Ile Jurek zarabia w Fundacji? Ile Jurek zarabia na Finale WOŚP i Przystanku Woodstock? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, Jurek od początku Fundacji nie pobiera żadnego wynagrodzenia oraz żadnych dodatkowych gratyfikacji, premii, świadczeń, nagród czy honorariów. Jest to wykazywane w standardowych oświadczeniach finansowych, które Fundacja przedstawia odpowiednim urzędom skarbowym. Źródłem utrzymania Jurka jest jego działalność gospodarcza, a więc produkcja programów radiowych i telewizyjnych. Jako Prezesowi Zarządu WOŚP Jurkowi przysługuje jedynie samochód służbowy (wykorzystywany do obsługi szkoleń organizowanych przez WOŚP) oraz telefon. " Więcej w komentarzu nie zmieszczę. Jak można wypowiadać się na jakiś temat, nie wiedząc o sprawie nic lub prawie nic?
~oburzona 9-01-2012 10:54
70 % sprzętu na oddziałach neonatologicznych pochodzi z zakupów orkiestrowych, to są fakty, ten sprzęt uratował wiele istnień, kto szkaluje Owsiaka jest d...lem bez mózgu i serca. Każdy rodzic posiadający chore dziecko, zetknął się na oddziałach szpitalnych ze znaczkiem serduszka na sprzętach.
~90% 9-01-2012 11:12
Ja Ciebie "przeciwny" nie obrażam i oczekuję wzajemności.Mam prawo do własnego zdania,wg którego pomagać trzeba i można ,ale bez bizantyjskiego przepychu,myśliwców F-16 ,policyjnych robotów,koncertów i sztucznych ogni,bo to wszystko razem kosztuje więcej niż wolontariusze zdołali zebrać. Cała sprawa się nie bilansuje,ja chcąc nie chcąc wykładam własne pieniądze z podatków na pajacujących w czasie WOŚP policjantów,żołnierzy i samorządowców i prawdę mówiąc z niesmakiem słucham bajerów o tym,że zasadniczo na Przystanek Woodstock idą pieniądze z puszek,ile z odsetek bankowych.Jeśli z odsetek od własnych oszczędności Owsiaka-ok,ale chyba nie tak to wygląda.No i tzw "koszty własne" ,podobno 24% przy wartościach rzędu 3-4% u Dymnej, w Caritasie,czy u Ochojskiej.
~90% 9-01-2012 11:17
"oburzona" - zakupy orkiestrowe to osobna para kaloszy- firmy od tego sprzętu robią interes życia,a nikt nie interesuje się później materiałami eksploatacyjnymi do niego oraz serwisem.Z hukiem wjeżdżają aparaty do szpitala i "róbta co chceta".Dziwnym trafem wietrzące dzięki WOŚP magazyny firmy słabiutko dorzucają się do kwesty.
~ 9-01-2012 11:20
Podpisuję się oburącz pod oburzoną, też jestem obużona. Moje dziecko leczyli za pomocą sprzętu WOŚP, tu u nas w Jeleniej Górze. Ten człowiek jest dla mnie WIELKI i dziekuję mu za kawał dobrej roboty!!!
~90% 9-01-2012 11:22
Jeszcze jedno na koniec-fundusze inwestycyjne ,z którymi współpracuje Owsiak "inwestując" na giełdzie ,co w ub roku doprowadziło do utraty grubo ponad 1,5 mln zł.Szkoda gadać.
~tommy 9-01-2012 11:24
@90%: prezentujesz typowe forumowe "farmazolenie" nie poparte żadnymi dowodami. Skąd wiesz, że zbiórka na WOŚP się nie bilansuje :) ? Nie zapominaj, że bardzo dużo wpłat pochodzi z SMS-ów, aukcji oraz wpłat bankowych, a tu nie można mówić o żadnych kosztach.
~tommy 9-01-2012 11:34
@90%: odpowiedz sobie na pytanie: czy dzięki WOŚP udało się uratować choć JEDNO życie ludzkie? Jeśli odpowiesz twierdząco, to znaczy, że było warto. I żadne pieniądze nie maju tu znaczenia. Czy "hucpa", jak to próbujesz tu przedstawić, trwałaby 20 lat?
~zdziwiony 9-01-2012 11:40
To aktorzy i tym podobni nie występują za darmo ? ? Myślałem,że to jest ich wkład do wspólnej puli. To po co grają ??
~@ 9-01-2012 12:15
A wczoraj w "Szkle kontaktowym" jedna pani zapytała, ile można by zabrać pieniędzy, gdyby w jedną niedzielę w roku kasę z kościelnych tac miłosiernego kościoła katolickiego przeznaczyć na podobnie szczytny cel? ale nie, to się nie da zrobić... Chyba żeby Radio Maryja? :-)
~90% 9-01-2012 12:26
Farmazolenie? Przecież to oczywiste,że temat się nie bilansuje. Najbardziej sceptycznie nastawieni twierdzą,że sama TVP więcej wyklada,niż Owsiak zgrabiałymi z zimna rękkami młodych wolontariuszy zbiera.Ja akurat do nich nie należę i uważam ,że należy do tego dodać koszty LOT, Sił Powietrznych (o co kaman z tymi F16,przecież podniesienie tego z lotniska kosztuje krocie i nie ma pieniędzy na szkolenie,a latanie obok samolotu pasażerskiego trudno zaliczyć do sszkolenia),samorządów,policji i reszty wojska .Pekao SA też poniosło niebotyczne koszty (za które pewnie ja jako ich klient zapłacę :/ ).Czy uratowano choć jedno życie? Gdyby zrezygnować ze "światełka do nieba" i kasę z fajerwerków oddać do szpitali uratowano by więcej.A gdyby tak jeszcze efy zostały w hangarach...
~do ja11 9-01-2012 12:28
może dlatego że zwierzęta nie mają pieniędzy? zacznijmy od tego, że Jarocin to całkiem inna bajka, i nie ma już nic wspólnego z Owsiakiem. A np. poprzedni Woodstock był SPONSOROWANY (znasz takie słowa?) przez m.in. popularny browar, bardzo znany profil aukcyjny, jedną z siec marketów, miasto Kostrzyn i można by wymieniać..
~tommy 9-01-2012 12:45
@90%: Oczywiste to będzie, gdy podasz linka do raportu finansowego, który potwierdzi twoje pomówienia. To, czy kasa "oszczędzona" na przelocie F-16 uratowałaby komuś życie, to tylko czcze gdybanie. TVP jest telewizją publiczną, misyjną przynajmniej w teorii.
~upss 9-01-2012 13:03
Moje dziecko zaraz po urodzeniu przeszło badanie słuchu na sprzęcie WOŚP. Dziękuję za to :)
Niggers 9-01-2012 13:09
Obowiązkiem rządzących jest zapewnienie opieki zdrowotnej swoim obywatelom. Po to płacą podatki. Kto pomaga rządzącym mieć w dupie ten obowiązek, ten grzeszy. OWSIAK Pomaga ! ! ! !
~90% 9-01-2012 13:58
Linków jest mnóstwo,wykorzystaj wujka Google.WOŚP to przedsięwzięcie drastycznie drogie ,rozdmuchane,mnóstwo pary w gwizdek , koszmarne koszty i straty (osobiście uważam utratę 1,5 mln zł na giełdzie za skandal).Żadna organizacja tak niefrasobliwie nie obchodzi się z groszem.A kontakty Owsiaka z lobby producentów sprzętu to temat osobny i nie na tą dyskusję.
~tommy 9-01-2012 14:08
@90%: W sądzie też byś powiedział "proszę sobie wysokiego sądu w google wyszukać"? Nie rozśmieszaj mnie. Nie masz absolutnie żadnych argumentów po swojej stronie, oprócz wyssanych z palca pomówień. Fakt jest jeden - od 20 Fundacja WOŚP kupuje sprzęt dla szpitali. Nie obchodzi mnie jaki jest bilans zysków i strat finansowych tego przedsięwzięcia. Bez WOŚP tego sprzętu by nie było.
~kokss 9-01-2012 14:23
Jeden f-16 mniej i byloby na kilka takich akcji.
~tommy 9-01-2012 14:27
Jedna wojna mniej (Irak, Afganistan) i byłoby na kilkadziesiąt takich akcji.
~:) 9-01-2012 14:28
Zebrali 31 tys z czego 12 tys zapłacili "zespołowi" Świetna akcja tylko pogratulować :)
~ 9-01-2012 14:35
A TO PRZYPADKIEM NIE RZĄD POWINIEN ZAPEWNIĆ WSZYSTKIM ODPOWIEDNI SPRZĘT DLA RATOWANIA ZDROWIA I ŻYCIA. FUNDACJE POPRZEZ KTÓRE WYCIĄGA SIĘ PIENIĄDZE OD LUDZI TO DOBRZY WYBAWICIELE DAL RZĄDU - WIEC WYCHODZI ŻE SAMI SOBIE KUPUJEMY TEN SPRZĘT, PO CO NAM TAKIE PAŃSTWO I TAKIE RZĄDY KTÓRE OD 20 LAT NIE ZAKUPUJĄ SPRZĘTU DO LECZENIA I RATOWANIA ŻYCIA - JAK MYŚLICIE CZY TAKIE PAŃSTWO MOŻNA PODAĆ DO SĄDU ZA TO ŻE NARAŻAJĄ NASZE ŻYCIE NIE DAJĄC PIENIĘDZY NA ODPOWIEDNI SPRZĘT
~ej, Ty ~90% 9-01-2012 14:35
Oto, do jakiego stopnia rozwadnia się mózg człowieka, który nie umie filtrować informacji z internetu:) Argument typu "linków jest mnóstwo" uważam już nie tylko za absurdalny, ale nawet za głupi. Owe artykuły z "linków" są jedną wielką demagogią i tylko osoby o inteligencji niżesz od przeciętnej (a takich niestety jest wielu, co pokazują komentarze tutaj zamieszczane) nie dostrzegają tej demagogii, osoby takie nie umieją a...lizować przedstawionego im do czytania tekstu i określać, które argumenty i racje w nich zawarte są istotne, a które nie. Nie rozumiesz tego, że autorzy takich artykułów operują mało istotnymi faktami, ale w taki sposób, aby wydawały się one niezwykle istotnymi dla ogółu rzeczy. Są to działania celowe, skierowane właśnie do takich ludzi jak Ty, aby pobudzić bydło.
~owsik w du 9-01-2012 17:04
do ~ z 11:20 Ty sie nie podpisuj oburacz pod owsiakiem tylko pod ludzmi ktorzy zyczliwie wrzucili do puszeczki, bo to WY wszyscy co wrzucacie, to sa za wasze pieniadze te niby sprzety, a owsiak to pajac i zlodziej poszukajcie w internecie ile on naprawde z tego ma i ile kradna wolontariusze!! szczerze watpie w jego dobre intencje, za darmo by takiego cyrku nie robil. to interes zycia, a ze nie jezdzi maigachem nie znaczy, ze go nie stac. prezes wosp prezes jakiejs firmy melonik, ktora wspolpracuje z wosp, zona prezesem innej firmy, tam sa takie cwancyki porobione, ze nie macie nawet o tym pojecia naiwne polaczki....no ale tak- nie mozna go obrazac, bo on na dzieci zbiera- to specjalny chwyt, jeszcze sie nie polapaliscie?? zal mi was...
~oburzona 9-01-2012 17:21
to ciebie jest żal, cóż za rozkmina, no powala!, "poszukajcie sobie w internecie", w internecie to każdy sobie nas...ć może na każdego, i swoje teorie spiskowe tworzyć, jak ten tutaj owsik mistrz rozkminiania spisków, buhahahaa, pewnie że to państwo powinno zaopatrywać szpitale, ale takie bandyckie państwo mamy niestety.., i to tam są złodzieje, rządzą naszym krajem, i robią nas w konia.ciebie także owsiku w d robią w konia.
~do 17:04 9-01-2012 18:33
A mnie żal ciebie przesiaknietego zawiscią do szpiku kości. Żal ci dupę sciska??? bo innego wniosku wysnuć tu nie można;)
~KrzysiekM 9-01-2012 19:42
Na szczęście zacietrzewione buce, mierzący wszystkich podłóg siebie jesteście odsetkiem społeczeństwa.Wara wam od tych wszystkich ludzi dobrej woli,wara wam!Bo przy nich jesteście kompostem!Tym rakiem, który sieje zawiść i nie pozwala integrować społeczeństwa.I całe szczęście,że tak zacny człowiek jak Owsiak, robi tyle dobrego dla nas wszystkich i dla Was buce-bez Was od dwudziestu lat.Mam nadzieje,że będzie robił kolejne dwadzieścia.Mam nadzieję,że jeśli przypadek sprawi,że będziecie musieli skorzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, to konsekwentnie odmówicie.Ponieważ nie będziecie mieli mo...lnego prawa z tego korzystać.Tym razem bez pozdrowień.
~Jaco 9-01-2012 19:49
Ktoś dobrze napisał,że ten cały sprzęt do szpitali powinien zapewnić swoim nam rząd.Płacimy podatki,różnego rodzaju obowiązkowe składki np zdrowotną gdzie te wszystkie pieniądze znikają?Dlaczego w Szwecji,Norwegii i innych normalnych krajach nie ma potrzeby aby jakiś tamtejszy Owsiak robił tą coroczną szopkę? No i inna sprawa,że faktycznie masa tej zebranej kasy jest marnowana na finansowanie bezsensownych imprez np Woodstock,który jest jedną wielką Sodomą i Gomorą(narkotyki itd) oraz na dostatnie życie Owsiaka i innych.
~Jaco 9-01-2012 19:53
Przepraszam ale nie wiem dlaczego nie pojawiło się całe zdanie które napisałem.Miało być: " Ktoś dobrze napisał,że ten cały sprzęt do szpitali powinien zapewnić swoim obywatelom czyli nam rząd" Wypaczyło to sens mojej wypowiedzi,pozdrawiam.
~KrzysiekM 9-01-2012 19:58
Jaco to w dalszym ciągu nie ma sensu.Na takich polityków głosowała większość społeczeństwa.Wiesz już kto jest winny takiej sytuacji?
~Dfoi 9-01-2012 20:07
Popieram Jaco w całosci.Myslę że niedługo większosc społeczeństwa też tak będzie myślec i działac.Pozdrawiam.
~sabotage 9-01-2012 20:47
panowie szlachta! jeden lepszyod drugiego, "naiwne polaczki" ---mam dość czytania takich komentarzy, 0 treści.
~i co z tego? 9-01-2012 20:53
I co z tego, że rząd powinien zapewniać sprzęt, ale tego nie robi? I co z tego?? Po co każdy z was, krytykantów, stosuje w kółko ten argument? Powiem wam po co: po to by usprawiedliwiać swoją niechęć do pomagania w sposób, jak to czyniła akcja taka jak wczorajsza. Powiedzmy sobie: Okej! nie róbmy nic i niech rząd pomaga, bo tak chcą wypowiadający się tutaj gamonie. I co się dzieje? i dzieci i inni potrzebujący powiększą grono aniołków... Bo jeszcze nigdzie nie zdarzyło się tak, aby rząd ruszył z kopyta, z taką ilością sprzętu jak to zrobiła do tej pory WOŚP. Wy, krytykanci chcecie właściwego porządku, to zrozumiałe, ale nie rozumiecie, że przypłacać to będą oczekujący na pomoc. Zrozumiał bym, gdyby chodziło tu o zapewnienie rzeczy materialnych, ale tu chodzi o życia dzieci i innych ludzi.
~ 9-01-2012 21:04
Żyjecie w kraju, który jest taki, jaki jest. Polska to nie środek świata i tak jak każdy inny kraj jesteśmy zależni od światowej gospodarki. Polska nie jest bogata i nie żyje się w niej lepiej niż na zachodzie, to wiadome. Naszego kraju nie stać na to, by wyposażyć nas we wszelkie dobra. Tacy jak wy, którzy tego nie rozumieją i ciągle chcą więcej są niczym innym jak tylko bękartami. To tak, jak by w skromnej rodzinie, dziecko ciągle miało pretensję do matki, ze ta mu nie daje na więcej zabawek, czy więcej ubrań, albo na drugi, lepszy rower. Nie macie szacunku i to ostatnie stwierdzenie mogłem napisać na samym początku i na nim poprzestać, ale nie rozumieli byście tego, jak bardzo ono was odzwierciedla.
~90% 9-01-2012 21:16
Nie jesteśmy tommy w sądzie,ale łap: http://img141.imageshack.us/img141/8058/owsiak.png I tak zaraz ktoś stwierdzi ,że przecież każdy może zamieścić w sieci ,co chce.Akurat opracowanie z linku jest o tyle wiarygodne,że cyfry pokrywają się z rozliczeniami finansowymi dostępnymi na stronach wymienianych tam podmiotów.Sprawa jest dość ba...lna .Rafał Hirsch z TVN CNBC zbadał temat i także jego wnioski nie są najciekawsze dla Owsiaka.WOŚP okazuje się być jednym z wielu przedsięwzięć,bez rewelacyjnego wyniku finansowego,co szefowi nie przeszkadza robić z siebie zbawcy polskiego systemu opieki zdrowotnej.No niech mu będzie.zycze mu dobrze,moim kontrdyskutantom również,mimo,że nazywają mnie kompostem (kiedyś pewnie tak) albo baranem.Najwięksi zwyciezcy WOŚP? Zgadza się-producenci sprzętu :)
~90% 9-01-2012 21:23
Nie jesteśmy tommy w sądzie,ale łap: http://img141.imageshack.us/img141/8058/owsiak.png I tak zaraz ktoś stwierdzi ,że przecież każdy może zamieścić w sieci ,co chce.Akurat opracowanie z linku jest o tyle wiarygodne,że cyfry pokrywają się z rozliczeniami finansowymi dostępnymi na stronach wymienianych tam podmiotów.Sprawa jest dość ba...lna .Rafał Hirsch z TVN CNBC zbadał temat i także jego wnioski nie są najciekawsze dla Owsiaka.WOŚP okazuje się być jednym z wielu przedsięwzięć,bez rewelacyjnego wyniku finansowego,co szefowi nie przeszkadza robić z siebie zbawcy polskiego systemu opieki zdrowotnej.No niech mu będzie.zycze mu dobrze,moim kontrdyskutantom również,mimo,że nazywają mnie kompostem (kiedyś pewnie tak) albo baranem.Najwięksi zwyciezcy WOŚP? Zgadza się-producenci sprzętu :)
~buzia 9-01-2012 21:35
O WOSP pisać nie trzeba, wszyscy wiemy co robimy dla innych wrzucając choć grosze do puszki. Cieszy fakt, że Jelenia Góra nadal robi imprezy na tą okoliczność, zapraszając do miasta ciekawych ludzi:) ale zdumiewające jest to, że pierwszy raz od niepamiętnych czasów obejrzałam zdjęcia na Waszym portalu i one są ciekawie zrobione!!!!!!! co się niestety nie zdarza... tak więc Pert szacuneczek:)
~tommy 9-01-2012 21:38
@90%: to ja mam dla Ciebie taką radę: wydrukuj ten rewelacyjny dokument, do którego link podałeś, pobiegnij do prokuratury i zgłoś przestępstwo. Jako prawy obywatel powinieneś to niezwłocznie zrobić. Powodzenia ;)
~Jaco 9-01-2012 21:44
Może tak dla jasności.....U mnie nie ma niechęci do niesienia pomocy potrzebującym.....I do tej akcji też swoje kilka złotych dołożyłem... Jednak tak jak wcześniej napisałem mi osobiście nie pasuje iż Owsiak stara się robić to co powinno nam zapewnić państwo i robi to w zakłamany sposób.Ale jeśli już to robi fajnie by było aby tej kasy nie wydawał na zbędną szopkę, koncerty,utrzymanie swej rodzinki i swych kolesi.I aby się nie kreował na zbawce polskiej służby zdrowia bo nim nie jest.Osobiście mam kilka przykładów organizacji które robią podobną robotę bez marnowania pieniędzy dobroczyńców.
~O! obrazek:D 9-01-2012 21:44
już widziałem owy obrazek:) Między innymi i o tym pisałem wyżej, o 14:35, gdy pisałem o bzdurnych, ale jakże zgrabnie spisanych argumentach. Jesteś po prostu idiotą...:) Przykro mi:)
~Obywatel 9-01-2012 21:51
A gdzie są moje podatki ?
~O! obrazek:D 9-01-2012 21:57
A masz jakieś obrazki o UFO i zamachach na WTC? :D Słyszałem kiedyś, że wszystkiemu wtedy było winne UFO...:D To nie żart, poszukaj linków, jest ich pełno w google:D I nawet poparte nazwiskami nie byle jakich "nałkowcuf" haha
~O! obrazek:D 9-01-2012 22:03
Zrobię to za Ciebie: http://energia.sl.pl/wtc_pl.htma Dorzuć tam swój obrazek, do działu "Intrygi i oszustwa niezwiązane bezpośrednio z UFO"
~90% 9-01-2012 22:05
Ty tommy jakiś dziwny jesteś,cały czas-sąd,prokuratura :) A gdzież tam materiał dla prokuratury,ogarnij się.
~do ~90% 9-01-2012 22:09
To kup pistolet i zrób porządek baranie, albo się zamknij, usiądź przed telewizorem i puść sobie pogodę na Polsacie, bo tam ponoć lepsza.
d-_-b 9-01-2012 22:11
czy mi się wydawało, czy Rezerwat "grał" miejscami z pół/playbacku?
~emos 9-01-2012 22:47
powiem tak jesli Orkiestra nie rozliczała by się uczciwie to "czarni " by ją już dawno zjedli, jeśli chodzi o sprzet i jakiegos goscia co pisze o zaleganiu w piwnicy odczynnikach itp to niech dalej glosuje na PO to nie bedzie niczego jesli chodzi o honoraria i organizacje imprez to zapytajcie naszego prezydenta,Papaja i innych czy wiedza jak to sie robi.Nie narzekajcie zawsze moze byc gorzej a Jurek jaki jest taki jest ale działa w słusznej sprawie od tylu lat jednak zawsze znajda sie krytycy i malkoltenci moze niech sami cos pokaza a nie napinaja sie na forum jelonki.Pozdrawiam
~90% 10-01-2012 7:46
Wow,poziom dyskusji rośnie.Jaki ajdol tacy fens :) Siema PS emos -Owsiak ma jakąs kosę z Murzynami?
~marga 11-01-2012 12:49
20 lat i wystarczy.Chce czy nie chce i tak w tym uczestnicze.Nawet jak nie wrzuce do puszki,bo z podatkow placi sie za policje ,organizacje,nasz (o ile placimy abonament Tv to caly dzien programow relacjonujacych przebieg zbiorki.Dziwne tylko Owsiak ma takie mozliwosci,bo nie widzialam,zeby Dymna czy Ochojska.Zreszta skoro place abonament dlaczego wymusza sie na mnie ogladanie wlasnie takiego programu.Owszem sprzet szpitalom byl i jest potrzebny,ale nie tedy droga.Duzo placowek sprywatyzowalo sie,sprzet rozchodzil sie po znajomosci(ze wzgledu na wielkie potrzeby oddzialow).Na poczatku ze wspanialej idei zrobilo sie cos co zaczyna budzic podejrzenia.Jakos ani Czesi,ani Niemcy nie organizuja podobnych zbiorek.Odpowiedzialnosc za szprzet w szpitalach panstwowych musi spasc na wlasciciela .
chupacabra 11-01-2012 14:45
Owsiak NA PREZYDENTA
~xxx 13-01-2012 22:13
Było świetnie ! Szczególnie koncert i światełko do nieba;) No i w tym dniu okazało się że jednak jeszcze są ludzie życzliwi! Dziękuje ktokolwiek to był za oddanie mojego dowodu osobistego oraz karty bankowej organizatorom które odzyskałem tuż po zakończeniu koncertu Rezerwatu!
~wołek 13-01-2012 23:01
Owsiak strzyże barany i tyle...Rząd jaki by nie nastał będzie popierał takie akcje, dlaczego? Ano dlatego, że o te zebrane złotówki przez WOŚP może pomniejszyć pule którą przekazuje na NFZ. Społeczeństwu wydaje sie, że bierze udział w modnej dobrej harytatywnej akcji a tak naprawdę to tylko biznes na rzecz zrądu. Moim zdaniem tylko barany płacą na tą szopkę i osoby funkcyjne które muszą tak postępować bo jest to poprawne politycznie. Przepraszam osoby nieświadome...
~SCP 14-01-2012 19:44
W Szklarskiej w 24 os zebraliśmy ponad 20 tys nikt z występujących nie wziął wynagrodzenia wszystko odbyło się bez kasy miasto nie wydało złotówki nie było tak pokaźnie jak w Jeleniej ale nie o to tu chodzi.Zaangażowało się wielu ludzi.Między innymi osoby, których dzieci zostały uratowane przez sprzet z orkiestry.Każdemu kto jest przeciw nie życzę by ktoś z bliskich musiał skorzytać z takiego sprzętu.Ktoś pomyślał ile kosztował taki pokaz fajerwerków?Nie stey żyjemy w takich czasach że musimy liczyć na siebie nie na rząd, który ma na w ...Ta akcja jednoczy polaków na całym świecie, nikt nie jest w stanie nas przebić i z tego powinniśmy być dumni, każdy z nas wrzucając złotówke do puszki ratuje czyjeś życie, daje uśmiech, zamiast troski jakieś mamie na ojomie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Odkrycia w kościele

Rusza przebudowa ulicy

Ulica Krakowska gotowa

Był "Krok do sukcesu"

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
187
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%