Jelenia Góra: Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Żeromie

Wtorek, 18 grudnia 2007, 9:51
Aktualizacja: 9:54
Autor: Łukasz Stawski
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbył się Świąteczny Turniej Siatkówki Dziewcząt, w którym brały drużyny UKS Jelenia Góra (gospodarz) oraz II LO (jako mistrz szkół średnich w JG) a także MZKS Olimpia Kowary i KS MPK Bogatynia. Turniej była rozgrywany systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Zawody rozpoczęły się od niespodzianki, ponieważ UKS jako jeden z faworytów, przegrał mecz otwarcia z Kowarami 1:2, co bardzo skomplikowało tabele końcową. W następnym meczu II LO wygrało 2:0 z drużyną z Bogatyni. W kolejnych pojedynkach UKS wygrał z Bogatynią, II LO z Kowarami i Kowary z Bogatynią.

W ostatnim meczu zawodów, które okazało się najlepszym spotkaniem całego turnieju zmierzyły sie dwa jeleniogórskie zespoły: UKS i II LO. Ponieważ sytuacja w tabeli była bardzo skomplikowana, to drużyna UKS mogła po tym meczu zająć miejsce 1, 2 lub 3, w zależności od wyniku spotkania, natomiast II LO miejsce 1 lub 2. Pierwszy set meczu finałowego był wyrównany, a żaden z zespołów nie zdobył przewagi większej niż 2 punkty. Drużyna II LO miała nawet dwie piłki setowe przy stanie 24:23 oraz 25:24. Lepsze opanowanie jednak w tym momencie pokazały zawodniczki UKS – u i po wygraniu trzech kolejnych akcji, triumfowały w całym secie 27:25. Po wygraniu tej partii dziewczyny odzyskały pewność i w następnym secie zdeklasowały przeciwniczki z drużyny II LO 25:14, zdobywając tym samym I m–ce w turnieju.

Zwycięski zespół wystąpił w następującym składzie: Agnieszka Mandelt (rozgrywająca), Klaudia Mazurek (środkowa), Irmina Kaczyńska (środkowa), Dominika Jaworowska (przyjmująca), Martyna Rudnicka (przyjmująca), Iza Nowacka (przyjmująca), Paulina Brzezińska (przyjmująca), Karolina Majewska (libero), Karolina Dudzik (przyjmująca), Joanna Żak (przyjmująca), Ola Ładzińska (przyjmująca), Dagmara Wiaderek (przyjmująca).