MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Świąteczny konkurs aresztu śledczego

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:21
Autor: WAC
Fot. Areszt Śledczy
Już po raz IX. jeleniogórski Areszt Śledczy był organizatorem ogólnopolskiego konkursu na kartkę świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”.

Organizowany przez jeleniogórską placówkę penitencjarną konkurs adresowany jest do osób pozbawionych wolności, dzieci i młodzieży uczącej się w Jeleniej Górze oraz seniorów.  Patronat honorowy już od wielu lat nad nim sprawuje biskup legnicki ks. prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski.

Oceny nadesłanych na konkurs prac dokonało sześcioosobowe jury, w czterech kategoriach: osoby odbywające karę pozbawienia wolności w polskich jednostkach penitencjarnych, dzieci i młodzież szkolna do 12 lat, młodzież szkolna powyżej 12 lat oraz seniorzy.

- Jury, składające się z przedstawicieli instytucji współpracujących z aresztem, oraz kadra aresztu z dyrektorem ppłk. Ewą Bober z roku na rok ma coraz trudniejsze zadanie – mówi rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze mjr Mariusz Mrozewski. - W tym roku na konkurs nadesłano ponad 120 prac, wykonanych rożnymi technikami i z rożnych materiałów. Poziom artystyczny prac jest stale na wysokim poziomie.
 
Wydrukowane kartki, których autorzy zostali laureatami konkursu zostaną przekazane w formie upominków zaproszonym gościom na uroczystym spotkaniu z biskupem legnickim na terenie jeleniogórskiego aresztu, podczas uroczystości związanych z dwunastą rocznicą poświęcenia kaplicy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Tego dnia odbędzie się uroczysta msza, koncelebrowana przez biskupa Diecezji Legnickiej Zbigniewa Kiernikowskiego. Biskup następnie  odwiedzi osadzonych w celach mieszkalnych. Po nabożeństwie odbędzie się blok literacko-muzyczny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
2
18%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Pracownicy Castoramy pomagają Mikołajowi  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Tibutabu 6-12-2018 9:00
Czyli bawimy się dobrze,a sądząc po minach zabawowiczów bardzo dobrze,propozycja zabaw dla osadzonych jest wielka,ciekawe co w programie specjalnym dla tych co ludzi zabijają na przejściach dla pieszych,dla gwałcicieli lalki dmuchane,a dla księżowskich p...li???
Warszawiak 6-12-2018 10:19
Ten kierowca Seata z Drajw Klubu tez brał udział?
~Adi 6-12-2018 12:45
Pięknie!
~18 sqandal 6-12-2018 13:40
.... < życzenia prosto z serca > ? a czy aby te skazani mają serca ? ……… jak by mieli serca to by tu nie siedzieli , proste , prawda >
~Zorientowany 6-12-2018 18:08
Konkurs byl organizowany dla osób przebywających w wiezieniach; dla dzieci i młodzieży oraz seniorów. Ktoś zdradzi mi tajemnice kto wpadl na pomysł połączenia tych trzech grup społecznych? No chyba, ze w ten sposób tym co siedzą umilamy czas, dzieci i młodzież zapraszamy do więzień a seniorom serdecznie dziekujemy za niegdysiejszy pobyt w naszych "przybytkach".
~Schengen 6-12-2018 20:49
A Pan Kiernikowski to dorzucił choć parę monet, czy tylko tak z dobroci serca mszę odprawi uroczystą, koncelebrowaną...?
~ 9-12-2018 9:01
Na to kasa jest, ale idąc do szpitala trzeba zabrać ze sobą kubek i sztućce albo jeść jak pies z miski .Temat dla nowej władzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Śmierć na żwirowni

Dachowanie volvo w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
579
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%