MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świąteczny konkurs aresztu śledczego

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:21
Autor: WAC
Fot. Areszt Śledczy
Już po raz IX. jeleniogórski Areszt Śledczy był organizatorem ogólnopolskiego konkursu na kartkę świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”.

Organizowany przez jeleniogórską placówkę penitencjarną konkurs adresowany jest do osób pozbawionych wolności, dzieci i młodzieży uczącej się w Jeleniej Górze oraz seniorów.  Patronat honorowy już od wielu lat nad nim sprawuje biskup legnicki ks. prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski.

Oceny nadesłanych na konkurs prac dokonało sześcioosobowe jury, w czterech kategoriach: osoby odbywające karę pozbawienia wolności w polskich jednostkach penitencjarnych, dzieci i młodzież szkolna do 12 lat, młodzież szkolna powyżej 12 lat oraz seniorzy.

- Jury, składające się z przedstawicieli instytucji współpracujących z aresztem, oraz kadra aresztu z dyrektorem ppłk. Ewą Bober z roku na rok ma coraz trudniejsze zadanie – mówi rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze mjr Mariusz Mrozewski. - W tym roku na konkurs nadesłano ponad 120 prac, wykonanych rożnymi technikami i z rożnych materiałów. Poziom artystyczny prac jest stale na wysokim poziomie.
 
Wydrukowane kartki, których autorzy zostali laureatami konkursu zostaną przekazane w formie upominków zaproszonym gościom na uroczystym spotkaniu z biskupem legnickim na terenie jeleniogórskiego aresztu, podczas uroczystości związanych z dwunastą rocznicą poświęcenia kaplicy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Tego dnia odbędzie się uroczysta msza, koncelebrowana przez biskupa Diecezji Legnickiej Zbigniewa Kiernikowskiego. Biskup następnie  odwiedzi osadzonych w celach mieszkalnych. Po nabożeństwie odbędzie się blok literacko-muzyczny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
1
8%
Dziwi
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
4
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

MZK nie dla rowerzystów?

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Tibutabu 6-12-2018 9:00
Czyli bawimy się dobrze,a sądząc po minach zabawowiczów bardzo dobrze,propozycja zabaw dla osadzonych jest wielka,ciekawe co w programie specjalnym dla tych co ludzi zabijają na przejściach dla pieszych,dla gwałcicieli lalki dmuchane,a dla księżowskich pedofili???
Warszawiak 6-12-2018 10:19
Ten kierowca Seata z Drajw Klubu tez brał udział?
~Adi 6-12-2018 12:45
Pięknie!
~18 sqandal 6-12-2018 13:40
.... < życzenia prosto z serca > ? a czy aby te skazani mają serca ? ……… jak by mieli serca to by tu nie siedzieli , proste , prawda >
~Zorientowany 6-12-2018 18:08
Konkurs byl organizowany dla osób przebywających w wiezieniach; dla dzieci i młodzieży oraz seniorów. Ktoś zdradzi mi tajemnice kto wpadl na pomysł połączenia tych trzech grup społecznych? No chyba, ze w ten sposób tym co siedzą umilamy czas, dzieci i młodzież zapraszamy do więzień a seniorom serdecznie dziekujemy za niegdysiejszy pobyt w naszych "przybytkach".
~Schengen 6-12-2018 20:49
A Pan Kiernikowski to dorzucił choć parę monet, czy tylko tak z dobroci serca mszę odprawi uroczystą, koncelebrowaną...?
~ 9-12-2018 9:01
Na to kasa jest, ale idąc do szpitala trzeba zabrać ze sobą kubek i sztućce albo jeść jak pies z miski .Temat dla nowej władzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Termy zapraszają na coś pysznego...  

Radny chce upamiętnić synagogę

Ulica Tabaki nieco dłużej

Kandydaci PO

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
200
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%