MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świąteczny koncert laureatów Głosowiska

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 grudnia 2017, 12:29
Aktualizacja: 18:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Miejski Dom Kultury "Muflon" po raz kolejny zaprosił w swoje progi laureatów Konkursu Piosenki Polskiej "Głosowisko", który organizowany jest w sobieszowskiej placówce kultury odpowiednio wcześniej. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ze sceny popłynęły dźwięki i słowa przybliżające świąteczną atmosferę.

Za nami dziewięć edycji Głosowiska i za każdym razem laureaci byli zapraszani na dodatkowy koncert, z czego po raz drugi odbywa się on w okresie przedświątecznym. Wyjątkowymi gośćmi były dzieci z "Dąbrówki", które na zaproszenie MDK "Muflon" mogły spędzić miło sobotni wieczór w Sobieszowie.

Z uwagi na okres przedświąteczny, nie wszyscy laureaci mogli pojawić się w Jeleniej Górze, ale ci, którzy przybyli zaserwowali zarówno polskie, jak i zagraniczne utwory. - Mamy dużo pięknych, polskich kolęd, ale na równi wchodzą amerykańskie piosenki świąteczne. To nie jest złe, bo polskie kolędy trzeba znać i śpiewać, ale plusem jest to, że możemy poznawać utwory z innych krajów - ocenił Marcin Sweklej z MDK Muflon. Na scenie zagrali: Anna Kosa - instruktorka zajęć wokalnych z MDK Muflon, Helena Korczycka z Jeleniej Góry, Julia Kamińska ze Świdnicy, Wiktoria Granas z Legnicy oraz Amelia Kulaszko z Jeleniej Góry. Niespodzianką na zakończenie, był wspólny występ laureatów i organizatorów, którzy zaśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

Koncert laureatów był też okazją do złożenia świątecznych życzeń. - Zdrowych, wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o tym, że Muflon jest dla sobieszowian, ale także dla ludzi spoza Sobieszowa. Przybywajcie do nas - otwarcie będziemy witać każdego - powiedziała Bożena Wiecha-Grzech.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

Defibrylator w centrum Jeleniej Góry  

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

Razem bezpieczniej

Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach

Akcja Segregacja

Strata przy Kilińskiego?  

Kto strzelał do konia?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
504
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%