MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Świąteczne smaczki

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Światowej sławy mistrz kuchni, Szwajcar Kurt Scheller, oceniał w niedzielę polskie potrawy wielkanocne. Okazja? „Mała Wielkanoc”, impreza co roku organizowana przez MDK „Muflon” przy współpracy gminy Mysłakowice i Pałacu Łomnica, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

W niedzielę 23 kwietnia zawrzało w siedzibie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie, dokąd przybyło dziesięć grup folklorystycznych z okolicy. Pojawiła się też beskidzka kapela „Haśnik” z Żabnicy umilając czas swoimi występami.

Imprezę otworzył dyrektor „Muflonu”, etnolog, autor projektu „Mała Wielkanoc” Henryk Dumin. Przywitał gości, samorządowców z prezydentem Józefem Kusiakiem na czele oraz przedstawicieli świata kultury, w tym Alinę Obidniak, byłą dyrektorkę Teatru Jeleniogórskiego.

Impreza pod patronatem honorowym starosty jeleniogórskiego Jacka Włodygi miała charakter konkursu.
W pierwszej części jury oceniało tradycyjne potrawy wielkanocne. Towarzyszył temu występ zespołu „Haśnik”. Przybyli goście chętnie degustowali przygotowane potrawy.

Po południu impreza przeniosła się do Pałacu Łomnica dzięki uprzejmości jego właścicieli, rodzinie von Kuester. Tam odbyła się część oficjalna. Wszystkich przywitał starosta Jacek Włodyga.
Potem były pokazy kulinarnych i nie tylko tradycji wielkanocnych. Konkursowo, zastawione stoły oceniali sędziowie: etnolog Maria Gołubkow, publicysta i krytyk Krzysztof Kucharski, kuchmistrz Kurt Scheller oraz gastronom Zdzisław Widach.

Wszyscy przybyli goście, którzy mogli degustować praktycznie do woli wszystkie przygotowane potrawy. Były wielkanocne wypieki, pieczyste, żur i inne świąteczne smakołyki.

Degustacji towarzyszyły występy ludowych zespołów, pokazy robienia palm wielkanocnych i zdobienia pisanek. Takie imprezy na pewno nie pozwolą zapomnieć o polskiej, barwnej i smacznej tradycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Magistrat do remontu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Marcin J 24-04-2006 20:12
fajna mina prezydenta kusiaka na zdjeciu nr 3 - mina wyborcza!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Szansa na remont "zameczku"

Nowy program "Moja woda"

Maseczki dla szpitala

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
400
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%