MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świąteczne koncerty w Staniszowie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 25 grudnia 2017, 7:15
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Dwa koncerty odbędą się w Staniszowie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12). Zespół Vołosi zagra w Sali Balowej Pałacu Staniszów, zaś w Pałacu na Wodzie, w koncercie pt. „W świątecznym nastroju” wystąpią muzycy Filharmonii Dolnośląskiej wraz z zaproszonymi gośćmi.

W programie koncertu „W świątecznym nastroju”, który rozpocznie się o godzinie 17.00 znajdą się przeboje muzyki świątecznej, filmowej (amerykańskiej) oraz muzyki wiedeńskiej (walce i polki).
Wykonawcami będą muzycy Filharmonii Dolnośląskiej oraz zaproszeni artyści z Jeleniej Góry, Wrocławia i Drezna.

W Pałacu na Wodzie będzie można usłyszeć m.in. takie szlagiery, jak: „My heart will go on” - muzyka z filmu Titanic, „Czardasz” – Vittorio Monti , słynny walc: „ Nad pięknym modrym Dunajem” oraz inne świąteczne przeboje muzyki wiedeńskiej i amerykańskiej w autorskich aranżacjach i opracowaniach. Zagrają: Andrzej Tulik – skrzypce, Ewa Gołubińska – skrzypce, Anna Piwowarczyk – altówka, Tomasz Iwanek – kontrabas, Robert Wróblewski – instrumenty klawiszowe i Jan Zeimetz – instrumenty perkusyjne.

Zespół Volosi, który wystąpi o godzinie 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów pojawił się na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 i zdobył tam wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdził swój sukces, otrzymując Grand Prix dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Vołosi wystąpili na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. TFF Rudolstadt, ArtPole, ArtGene, Dwa Brzegi, Spoiwa Kultury, FolkBaltica, ArtZona), odbyli liczne trasy koncertowe (Niemcy, Dania, Gruzja, Ukraina). Koncertowali również podczas prywatnych spotkań Prezydenta Bronisława Komorowskiego z przywódcami państw europejskich w Belwederze i Zameczku Prezydenta w Wiśle.

W zespole występują muzycy klasyczni, bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie. Instrumentaliści, związani na co dzień z Katowicką Akademią Muzyczną, którzy zawsze marzyli o improwizacji i którzy ponad wszystko ukochali ludowość wraz z jej spontanicznością, witalnością i pięknem.

Z drugiej strony mamy górali, ale górali wybitnych. Prym, sekund i bas – wszystkie najwyższej próby. To muzyka samouków, ale bynajmniej nie muzyka amatorska. Brzmią oni czasem jakby pochodzili z Nowego Orleanu. Mają w sobie to coś, co zainspirowało świat sto lat temu, kiedy powstawał jazz. Coś, co najlepiej charakteryzuje angielskie słowo „drive”. Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut wnoszą do zespołu nutę karpacką, a z nią mnogość muzycznych ekspresji.

Ogłoszenia

Czytaj również

John Quincy Adams w Kotlinie Jeleniogórskiej

Czeskie fotografie w BWA

W obronie zwierząt

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tosia 11 27-12-2017 9:08
Byłam w Pałacu na wodzie. Bardzo dobry koncert.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na ratunek skoczniom

Wspaniały klimat i niesamowita energia

Country pod Śnieżką

Czas na lekcje sztuki

Kabaretki na Lodowcu

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
443
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%