MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Świąteczne klimaty w społecznej szkole

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 grudnia 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: Organizator
Fot. Organizator
Tydzień po Festynie Bożonarodzeniowym uczniowie klas Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II STO wzięli udział w warsztatach w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, gdzie malowali bombki. W szkole śpiewali też świąteczne przeboje po angielsku.

W Muzeum Karkonoskim każdy mógł stworzyć niepowtarzalną ozdobę według własnej inwencji twórczej. Bombki były bardzo oryginalne i większość z nich przyozdobiła szkolną choinkę. Szkoła dziękuje dyrektorce Muzeum Karkonoskiego Gabrieli Zawile, która zaprosiła młodzież do świątecznej zabawy.

Po powrocie do szkoły uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli jezyka angielskiego przygotowali karaoke dla pracowników szkoły oraz młodszych kolegów i koleżanek. W języku angielskim śpiewali znane świąteczne przeboje. Nie zabrakło przeboju Wham z piosenką „Last Christmas”, Paul McCartney’a “Wonderful Christmastime”, Andy Williams’a “White Christmas” i wielu innych wykonawców.

– Szkoła Społeczna stawia na naukę języków obcych – mówi dyrektor Alicja Dal. – Już od klasy czwartej szkoły podstawowej mamy pięć godzin języka angielskiego tygodniowo, a w liceum nawet sześć. W przyszłym roku szkolnym chcemy stworzyć gimnazjalną klasę językową i uczyć jeszcze więcej po angielsku. Może dodatkowo informatyka i biologia w tym języku? Moi kreatywni nauczyciele mają wiele pomysłów, a przy dobrych chęciach i zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych rozwojem szkoły, wszystko jest możliwe – dodaje szefowa szkoły.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Bezpieczne place zabaw

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
477
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%