MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Świąteczne iluminacje: gdzie najpiękniejsze?

Wiadomości: JELENIA GÓRA DOLNY ŚLĄSK
Piątek, 24 grudnia 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: RED
Fot. TEJO
Blisko 20 tysięcy internautów wzięło już udział w konkursie zorganizowanym przez Grupę ENERGA na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Na Dolnym Śląsku – póki co – prowadzi Wrocław. Rok temu w województwie wygrała Jelenia Góra. Czy powtórzy sukces?

Pierwszy etap świątecznej zabawy trwa do 29 grudnia br., a więc na głosowanie pozostało jeszcze tylko 6 dni! Najpierw internauci wybierają najpiękniejsze świąteczne miasto województwa, które następnie będzie walczyć z pozostałymi piętnastoma finalistami z całego kraju. Na podstawie zdjęć przystrojonych ulic oraz rynków głosujący zdecydują o tym, która miejscowość świeci najpiękniej. Etap finałowy będzie trwał do 9 stycznia 2011 roku.

– Głosować może każdy na specjalnej stronie konkursu www.SwiecSie.pl oceniając, które miasto najlepiej zadbało o wyjątkowe ozdobienie ulic na święta i zasłużyło na przyznanie tytułu najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Na swoje miasta zagłosowało już blisko 20.000 internautów. Każdy oddany w plebiscycie głos to szansa na wygranie jednego z trzech laptopów oraz 10 cyfrowych aparatów fotograficznych – informują organizatorzy.

Zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem tej nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie. W poprzedniej edycji konkursu najpiękniejszym miastem województwa została Jelenia Góra, zaś finał wygrał Rzeszów, uznany przez tysiące internatów za najpiękniejszą miejscowość zeszłorocznych świąt.

Konkurs jest także prowadzony na łamach facebooka (http://apps.facebook.com/swiecsie/). Można tam zaznaczyć swoje miasto na „świetlnej mapie Polski”. Do zabawy włączyło się już 120.000 internautów! – Dzięki pobudzeniu lokalnego patriotyzmu i zaangażowaniu przyjaciół można dodatkowo wspomóc swoje miasto we współzawodnictwie o tytuł najładniej oświetlonej miejscowości w Polsce – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nieczynne place zabaw

Areszt za brutalne pobicie

Koronnik już po operacji

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~czytający 24-12-2010 10:18
Jak się patrzy w tym okresie na Jelenią Górę nasuwa się jedna myśl: Miasto Umarło. Pozdrowienia dla wszystkich i Wesołych Świąt !
~hala 24-12-2010 13:31
W Cieplicach smutek jak nigdy,ani jednej choinki. Wszystkiego Najlepszego na Święta.
~hugo 24-12-2010 16:01
u nas lipa na maksa.niestety.
~obserwer 24-12-2010 16:31
Pewnie Energi Pro spadly obroty i zacheca do iluminacji ,Droga Energio wszystko bedzie i ILUMINACJA i podzwietlenia budynkow i inne tego tamtego tylko z wami jest problem JESTESCIE ZA DRODZY i tu jest przerwane ogniwo pieknie doswietlonych domow.
~ 25-12-2010 8:30
Szklarska Poręba! Miasto ładnie oświetlone, a tor saneczkowy szczególnie.
~Gość 25-12-2010 10:12
Ja głosowałem na Wrocław :)
~ja 25-12-2010 18:14
Zatęsnimy za Obrębalskim.Nowy prezydent jest z Cieplic i to nam nalożyl restrykcje. W mieście ciemno jak w Koziej Wólce.Mieszkańcy jakby również ulegli zimie?ciężkim czasom? Od nowego roku podwyżki benzyny,VAT-u na wszystko...Brawo PO !! Wszystko dla ludzi(swoich)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzeum w Ratuszu

Mapa ku przestrodze

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Działka nad zabytek?

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%