MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Świąteczna sztuka rozkwita wśród najmłodszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 grudnia 2008, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Na Zimowych Konfrontacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży zorganizowanych kilka dni temu przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza, spotkali się zaprzyjaźnieni pedagodzy zainteresowani twórczą edukacją oraz ich podopieczni. W konfrontacjach wzięło udział czterdziestu pięciu młodych uczestników.

Program konfrontacji artystycznych oparty został o twórczość dziecięcą i młodzieżową tematycznie związaną z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Założeniem i celem konfrontacji było rozwijanie różnych form aktywności twórczej dzieci i młodzieży, ukazanie ich wszechstronnego zainteresowania, wzmocnienie i utrwalenie współpracy poprzez wymianę kulturalno–artystyczną, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz kształtowanie tradycji oraz długookresowej współpracy między szkołami z wykorzystaniem wartości, jakie niesie ze sobą kultura.

Imprezę otworzyli mali recytatorzy Szkolnego Koła Recytatorskiego prowadzonego w SP 7 przez Ewę Majdę. Następnie na szkolnej scenie pojawiła się Alina Obidniak, wieloletnia dyrektor Teatru Jeleniogórskiego im. Cypriana Kamila Norwida. Zaprezentowała utwory literackie o tematyce świąteczno-zimowej, ukazujące wszechstronność talentu poetyckiego dzieci w różnym wieku szkolnym, a jednocześnie zachęciła młodych do prezentowania swojego artystycznego dorobku szerszej publiczności. Opiekę nad młodymi twórcami sprawowały polonistki: Dorota Bojanowska, Marzena Chyży, Ewa Gostkowska, Krystyna Kogut, Jolanta Łukasiewicz, Agnieszka Polaczyk, Renata Siwy, Alicja Szpakowska, Mirosława Wiśniowska i Izabela Zieleniewicz.

Jako drudzy zaprezentowali się młodzi gospodarze imprezy - trzecioklasiści z „siódemki” ze spektaklem pod tytułem „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny” na podstawie tekstów Cypriana Kamila Norwida. - Zależało mi na upowszechnieniu kultury teatralnej wśród najmłodszych, a tym samym udział w procesie kształtowania dojrzałej publiczności teatralnej – mówi Piotr Grosman, opiekun grupy.

Następnie poszczególne utwory literackie autorstwa gimnazjalistów z Mysłakowic, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Gimnazjum nr 1 przeczytane zostały w całości przez artystę kabaretowego Jacka Ziobro. Jego występ stworzył okazję do ciekawej formy promocji młodych ludzi uzdolnionych literacko, a także zainspirował ich do dalszej działalności twórczej.

Na zakończenie prezentacji Zimowych Konfrontacji Artystycznych wystąpił żeński zespół wokalny z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mysłakowicach, które przy akompaniamencie gitary (grał ich nauczyciel języka polskiego i sztuki Rafał Wiewióra) zaśpiewały w kolejności pieśni bożonarodzeniowe - „Radujcie się!”, „Relacja pasterzy z wizyty w Betlejem” i „Zaśnij już”. Wszyscy młodzi uczestnicy odebrali nagrody-niespodzianki w postaci figurek aniołków z porcelany oraz pamiątkowe dyplomy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trwa budowa punktu widokowego

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rodzic 24-12-2008 12:06
Wspaniały pomysł!!! I to tuż przed świętami Bożego Narodzenia! Gratulacje dla organizatorów! Wreszcie poczuło się smaczek tych pięknych dni świątecznych! Radosnych Świąt!
~GosiaM 24-12-2008 19:18
Witkacy, Wyspiański, teraz Norwid - no, nie, brawo, Panie Piotrze, brawo!!!
~rodzic 26-12-2008 9:25
PROSZĘ NIE ZAPRZEPAŚCIĆ TALENTÓW DZIECI Z KLASY 3 OD PANA GROSSMANA!!!!CZY KTOŚ ZAUWAŻY TE DZIECIAKI!!!CZEMU ONE JESZCZE NIE WYSTĘPUJĄ NA DESKACH TEATRU!!!JESLI PRZECZYTA TO p.DYREKTOR TEATRU NIECH POMYŚLI O TYM.DZIECIAKI SĄ NAPRAWDE DOBRE!!!!!!!!!!
~aktor do ~rodzica 26-12-2008 14:11
Nie jestem zdania, by dzieci występowały na profesjonalnej scenie teatru. To nie jest dobry pomysł. Od tego są takie miejsca jak domy kultury (MDK przy ul. M. Skłodowskiej Curie 12, JCK przy ul.1 Maja 60 orazd ODK na Zabobrzu przy ul. K. Komedy-Trzcińskiego 12). Polecam. Teatr profesjonalny niech zostanie jednak tą świątynią sztuki dla dorosłych ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Finał na lawecie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2202
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%