MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świąteczna kontrabanda

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 2 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Pracowita majówka dla pograniczników i przemytników.

– Na drogowym przejściu granicznym Porajów-Hradek dwukrotnie strażnicy graniczni udaremnili próbę przemytu wyrobów tytoniowych na łączną kwotę blisko 23 tys. zł. – poinformowała por. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Przemytnikami okazali się obywatele Czech, którzy usiłowali wywieźć z Polski do swojego kraju wyroby tytoniowe z ukraińskimi znakami skarbowym akcyzy. Łącznie przestępcy chcieli przemycić 91 tys. sztuk papierosów.

Z kolei w Zgorzelcu strażnicy graniczni ujawnili przedmiot – komodę – o cechach zabytku. Przewożący mebel – mieszkaniec Wrocławia – nie posiadał koniecznego pozwolenia dolnośląskiego konserwatora zabytków we Wrocławiu

To nie jedyny „grzech” kierowcy. Okazało się, że nie miał dokumentów dla pojazdu, którym jechał. Wrocławianin dostał mandat, a jego samochód i zabytkowy mebel zabezpieczono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Przed nami finał WOŚP

Nowy dyrektor WORD

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~skalpel 2-05-2007 19:54
szkoda ze wraki wpuszczaja do polski na lawetach ale na to pozwolenia nie trzeba i sie statystyki ni enabija smiech na sali ale niebawem panowie beda kosic trawe hie hie mis jest wiecznie zywy ........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„WF na śniegu” pod Śnieżką

Do Wołogóra w Karkonoszach

Latarnie wstydu

Pościg na Zabobrzu

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
176
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%