MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Świat zwierząt w oczach uczniów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 kwietnia 2010, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: TEJO
Na pierwszym planie laureatka – Monika Kłak.
Fot. TEJO
Piękne, pomysłowe i wykonane różnymi technikami plastycznymi dziecięce prace z wizerunkami różnorodnych zwierząt trafiły dwa miesiące temu do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego, organizatora konkursu plastycznego „Świat zwierząt”. Dziś znamy nazwiska laureatów.

Do konkursu plastycznego zorganizowanego przez cieplicką „szóstkę” przystąpili uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych znajdujących się na terenie jeleniogórskiego powiatu. Technika była dowolna, jednak temat ten sam: prace miały nawiązywać do tematyki konkursowej, jakim były zwierzęta.

Do głównych celów konkursu należało: wzbudzanie zamiłowania do zwierząt, kształtowanie wrażliwości na potrzeby zwierząt, inspirowanie dzieci do aktywności twórczej i zapoznanie z różnością form plastycznych.

W składzie jury znaleźli się: Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego oraz nauczycielki z SP 6: Anna Mędoń, Katarzyna Kielan i Małgorzata Marzec. W marcu br. komisja konkursowa oceniła i wybrała w sumie dziewięć zwycięskich prac plastycznych.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Monika Kłak ze Szkoły Podstawowej nr 7. Kolejne miejsca zajęły uczennice z „dwójki”: drugie miejsce – Róża Mierzwa, a trzecie miejsce – Katarzyna Kuryło. Jury postanowiło także przyznać sześć wyróżnień następującym uczestnikom konkursu: Szymon Malitka z SP 15, Natalia Adukis z SP 2, Wiktoria Siemaszko z SP 3 oraz Damian Rozkoszny, Damian Szymanek i Magdalena Znamienkiewicz z SP 6.

Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Spotkanie podsumowujące konkurs i uroczyste wręczenie nagród dzieciom, których prace wyłoniono, odbędzie się 5 maja br. o godz. 11.00 w Muzeum Przyrodniczym.

Nagrodzonym i wyróżnionym młodym laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzice okupują szkołę

Rodzinna wystawa

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Wierzący pedagog 27-04-2010 18:11
Monisiu, serdecznie gratuluję!!!
~JK 28-04-2010 12:53
Brawo dla Organizatorów, SP6 i młodych laureatów!!! Jesteście wspaniali!!! Czy te prace były malowane na dziecięcych twarzach??? Ciekawy pomysł!
~Liza 5-05-2010 13:18
Serdecznie gratuluje zwycięzcom!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gotowi na wrzesień

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Kruszwicka na finiszu  

Nowa rektor, nowe plany  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%