MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świat wokół nas światłem zapisany

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 października 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Monika
Fot. Monika
Poplenerową wystawą w galerii Miejskiego Domu Kultury Muflon w Sobieszowie zakończyły się wczoraj polsko–czeskie warsztaty fotograficzne zatytułowane „Pisane światłem”. Na początku listopada ekspozycja trafi do Jablonca nad Nisou.

Na warsztatach, których nazwa nawiązuje do podstawowego znaczenia pojęcia „fotografia”, poruszane i opracowywane były tematy z zakresu fotografii inscenizowanej, reportażowej, krajobrazowej oraz tytułowej – pisanej światłem.

Wśród uczestników i gości można było spotkać, między innymi, Katarzynę Karczmarz, członka Związku Polskich Artystów Fotografików, Janusza Jaremena, fotografika i założyciela wydawnictwa Jaremen Press w Jeleniej Górze, a także gości z Czech: Miloša Kirchnera, autora 14 samodzielnych wystaw fotograficznych, oraz Břetislava Jansa, prezesa Foto – Klubu „Szafir” w Turnovie.

Piętnastu młodych ludzi z Polski i Czech, którzy pasjonują się fotografią, uczestnicząc w warsztatach, miało szansę doświadczyć spotkania dwóch kultur. Po krótkim przemówieniu prowadzących warsztaty, a także powitaniu przez Aleksandrę Jarocińską, dyrektora MDK „Muflon”, w bardzo sympatycznej atmosferze można było oddać się przyjemności oglądania prób opisania świata za pomocą fotografii.

Wystawa ta po ekspozycji w Galerii „Muflon” zostanie przewieziona do Czech i wyeksponowana w Galerii w Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą. Wernisaż zaplanowano na 3 listopada.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Młodzi jazzmani walczą o Krokusa

Artystycznie i nie tylko u "Młodych Duchem"

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Świętują Niepodległość

Harcersko i patriotycznie

Muzyka wiedeńska w JCK

Dołącz do Teatru "Na Progu"

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
783
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%