MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Świat wokół nas światłem zapisany

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 października 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Monika
Fot. Monika
Poplenerową wystawą w galerii Miejskiego Domu Kultury Muflon w Sobieszowie zakończyły się wczoraj polsko–czeskie warsztaty fotograficzne zatytułowane „Pisane światłem”. Na początku listopada ekspozycja trafi do Jablonca nad Nisou.

Na warsztatach, których nazwa nawiązuje do podstawowego znaczenia pojęcia „fotografia”, poruszane i opracowywane były tematy z zakresu fotografii inscenizowanej, reportażowej, krajobrazowej oraz tytułowej – pisanej światłem.

Wśród uczestników i gości można było spotkać, między innymi, Katarzynę Karczmarz, członka Związku Polskich Artystów Fotografików, Janusza Jaremena, fotografika i założyciela wydawnictwa Jaremen Press w Jeleniej Górze, a także gości z Czech: Miloša Kirchnera, autora 14 samodzielnych wystaw fotograficznych, oraz Břetislava Jansa, prezesa Foto – Klubu „Szafir” w Turnovie.

Piętnastu młodych ludzi z Polski i Czech, którzy pasjonują się fotografią, uczestnicząc w warsztatach, miało szansę doświadczyć spotkania dwóch kultur. Po krótkim przemówieniu prowadzących warsztaty, a także powitaniu przez Aleksandrę Jarocińską, dyrektora MDK „Muflon”, w bardzo sympatycznej atmosferze można było oddać się przyjemności oglądania prób opisania świata za pomocą fotografii.

Wystawa ta po ekspozycji w Galerii „Muflon” zostanie przewieziona do Czech i wyeksponowana w Galerii w Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą. Wernisaż zaplanowano na 3 listopada.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piątoklasista z SP 7 zwycięzcą turnieju słowa

Warsztaty z aniołami

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Opera Wrocławska ponownie zaprasza

Spotkanie z karkonoskimi historiami w tle

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

„Cień bestii” w ZTA

To było bezpieczne?

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
776
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%