MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Świat makro na wystawie w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 11:24
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach 21 kwietnia odbył się wernisaż wystawy fotografii „Świat Makro”. Organizatorami imprezy byli GOK w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice, Związek Gmin Karkonoskich oraz Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne.

W sobotnie popołudnie do galerii zjechało się ok 50 osób z Mysłakowic i okolic. Wśród zaproszonych gości obecni byli: starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, sekretarz powiatu Ewa Żmudzińska, radni gminy Mysłakowice oraz mieszkańcy gminy i pasjonaci fotografii.

Swoje zdjęcia na wystawie prezentowali: Krzysztof Gulbinowicz, Marek Czeremski, Robert Czepielewski i Grzegorz Truchanowicz. Na swoich fotografiach uwiecznili kolorową faunę i florę. W ogromnym powiększeniu przedstawione owady jak ważki, ćmy, żuki, mrówki czy roślin wprawiły widzów w zdziwienie, że pod nosem znajduje się tak fascynujący świat.

- W świecie makro fascynuje mnie jedno – mówi G. Truchanowicz. - Niesamowita budowa, kształty, faktury, kolory, to jest coś, co odkrywa się za każdym razem na nowo. Chcąc opanować fotografie makro należy jak najlepiej opanować światło oraz technikę. Trzeba być cierpliwym i wytrwałym - podkreśla.

Wystawę można oglądać w galerii GOK-u do 10 maja, a następnie zostanie ona pokazana w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania autorom za pomoc w organizacji wystawy i zapraszają już na wernisaż kolejnej 11 maja o godz. 18.00. Jej hasło przewodnie to „Tryptyk”, a tym razem współorganizatorem będzie Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Galeria na... płocie

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%