MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Świat lalek i Sherlock Holmes w Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 marca 2018, 9:44
Autor: ZTA
Fot. Użyczone/ZTA
Przed nami kolejny weekend i zbliżające się Światowy Dzień Lalkarstwa. Z tej okazji Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza 17 marca o godz. 15.00 na wernisaż wystawy „Świat Lalek teatralnych na pocztówkach” ze zbiorów Libora Štumpfa. Wstęp bezpłatny.

Wystawa zaprezentuje jedną z największych na świecie kolekcji pocztówek, których tematem jest teatr lalek. Ekspozycja przedstawi gromadzone latami zbiory, będące świadectwem historycznym i kulturowym świata lalkarzy. Autor wystawy i właściciel kolekcji, Libor Štumpf, jest animatorem lalek, założycielem i filarem Teatru „AHOJ”. Ponadto jest kolekcjonerem pocztówek oraz wszelkich innych artefaktów, które mają związek z tą dziedziną sztuki, animatorem życia kulturalnego oraz współorganizatorem największego i najstarszego festiwalu teatrów ulicznych w Europie, który odbywa się w czeskim mieście Chrudim.

A zaraz po wernisażu, o godzinie 16.00 odbędzie się spektakl "Sherlock Holmes albo Tajemnica panny Tulli”, na który dla czytelników Jelonki.com teatr przygotował dwa podwójne zaproszenia! Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do teatru pod numer 75-7557690

"Sherlock Holmes albo Tajemnica panny Tulli”
autor: Joanna Gerigk
reżyseria: Michał Derlatka
scenografia: Michał Dracz
muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
występują: Radosław Biniek, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska

Sherlock Holmes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnej pop-kultury. Popularność powieści Conana Doyle’a była tak wielka, że gdy autor znużony wymyślonym przez siebie bohaterem, uśmiercił go w jednym ze swoich opowiadań, „czytelnicy brytyjscy nosili czarne przepaski na znak żałoby. Protesty czytelników spowodowały, że detektyw pojawił się znów…” „Holmesomania” trwa nieprzerwanie do dziś, wystarczy tylko wspomnieć rozliczne ekranizacje przygód genialnego detektywa, telewizyjne seriale czy teatralne adaptacje. Nic zatem dziwnego, że ten najlepszy na świecie detektyw musiał w końcu pojawić się również na scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Karkołomnego zadania przeniesienia przygód mistrza kryminalnej dedukcji na sceniczne deski podjęli się, znani już jeleniogórskiej publiczności, twórcy, których wyobraźnia i kreatywność bliska jest fascynującym horyzontom myślowym geniusza z Baker Street – Michał Derlatka, Michał Dracz, Joanna Sówka-Sowińska. Autorką scenicznej adaptacji jest Joanna Gerigk.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Karkonoskim

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Mała rzecz, a cieszy

Zygzakiem po ulicy

Na jubileusz "Polany"

Fajfy Cieplickie strzałem w 10!

Liczyrzepa w teledysku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
580
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%