MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Św. Mikołaj służb mundurowych obdarował dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 grudnia 2014, 8:18
Aktualizacja: Niedziela, 21 grudnia 2014, 7:59
Autor: Angela
Fot. Angela
Około trzysta paczek pełnych świątecznych prezentów trafiło wczoraj (19.12) do uczniów wszystkich jeleniogórskich szkół podstawowych dzięki czternastej edycji akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem”. Konwój mikołajowy służb mundurowych: straży miejskiej, policji, straży ochrony kolei i straży pożarnej wyruszył spod jeleniogórskiego Ratusza.

Jak mówili Grzegorz Rybarczyk, pomysłodawca akcji i Teresa Krystkiewicz ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, tej tradycji nie można byłoby kontynuować, gdyby nie sponsorzy, wśród których znalazły się firmy: Draexlmaier, Dr. Schneider, Jelenia Plast, JZO i Jelcar. Ogromną pomocą byli też wolontariusze działający pod patronatem TPD czyli młodzież z Handlówki i Mechanika oraz pod patronatem PCK – młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy z Mysłakowic.

Paczki do szkół zawieźli strażnicy miejscy: Teresa Krystkiewicz i Artur Wilimek, policjanci: sierż. Beata Sosulska – Baran, asp. Wojciech Tomaszewski i sierż. sztab. Kamil Rawski, strażnicy ochrony kolei: Wojciech Gunia i Marek Drabkowski oraz strażak Szymon Lisowski.

Za zorganizowanie akcji organizatorom podziękował wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który również przekazał paczki dla dzieci. Podarki sprawiły dzieciom ogromną radość. Dla wielu z nich był to bowiem jedyny większy prezent z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zauważyłeś zieloną wodę? – DZWOŃ

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Ogrodowa się zmieni

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 20-12-2014 9:31
szkoda ze nie ma wzmianki o klientach marketow ktorzy sa sponsorami jak bedzie sie ich pomijac milczeniem to nie bedzie datkow w przyszlosci
~ 20-12-2014 11:28
Jest jeszcze jedna służba mundurowa w mieście.Ale z takim kierownictwem nie ma co liczyć na ich udział w takich akcjach.Szkoda!
~tiki 20-12-2014 13:53
Jakie fajne elfiki:):):)
~gc 20-12-2014 20:52
Ta pani policjantka nawet fotogeniczna ponoć słynie z swiftFoto to jej najleprza strona nic więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ważna informacja dla klientów ECO  

Debata świadomych o smogu

Cleo i Pectus zaczarowali scenę!  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
775
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%