MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Susza pozbawia wody mieszkańców Karpacza

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 8 sierpnia 2015, 8:19
Aktualizacja: 8:22
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Archiwum
Panująca susza jest przyczyną kłopotów z wodą, jakie mają mieszkańcy dolnej części Karpacza, a zwłaszcza ulicy Skalnej. Sezon urlopowy w pełni i w mieście jest wielu turystów, dlatego sytuacja jest nerwowa i napięta. MZGK w Karpaczu stale monitoruje poziom wody i już podjął działania, żeby temu zaradzić.

Od początku tygodnia mieszkańcy ul. Skalnej w Karpaczu mają problem z wodą, co jest odczuwalne zwłaszcza w godzinach szczytowego zużycia, kiedy to najwięcej osób z niej korzysta.

Mieszkańcy nie kryją oburzenia, zwłaszcza, że zapewniani byli o modernizacji sieci wodociągowej i przystosowaniu jej do stale wzrastającej liczby obiektów mieszkalnych i hotelowych. Boją się, że sytuacja ta odstraszy turystów, którzy zapewniają dochód wielu mieszkańcom Karpacza.

- To nie jest tak, że wody w kranach nie ma wcale. Z powodu suszy jest mało wody w ujęciach, dlatego ciśnienie w rurach jest niskie. Skutek tego jest taki, że o ile na niższych kondygnacjach budynków woda jest, na wyższych może jej brakować – mówi kierownik działu wodociągów i kanalizacji MZGK w Karpaczu Marian Pilarski.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej od kilku dni apeluje do mieszkańców o rozważne korzystanie z wody. Po ulicy skalnej jeździ beczkowóz, który dowozi ją mieszkańcom. Dodatkowo do dyspozycji są także trzy wozy ze zbiornikami mieszczącymi 1000 litrów wody. Uruchomione zostały linie telefoniczne, pod które można dzwonić i prosić o dostarczenie wody. Numery podane są m.in. na stronie internetowej miasta i MZGK.

Połączyliśmy cztery ujęcia i mamy nadzieję, że przez noc z piątku na sobotę sytuacja się poprawi i mieszkańcy nie będą mieli już problemów. Nadal jednak proszę o oszczędzanie wody – mówi M. Pilarski.

Problemy z wodą występują tylko w Karpaczu Dolnym. W części środkowej i górnej mieszkańcy nie odczuwają skutków suszy i mają normalne ciśnienie wody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozmowy o Kowarach

60 okrążeń na 60 lat

To było podpalenie

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~woda 8-08-2015 10:10
A jakie zużycie zaakceptowali urzędnicy przy pozwoleniu na budowę dla "gołębia" ?
~wtf 8-08-2015 11:41
Karpacz bez wody a kilka km obok zalew Sosnówka z miliardami hektolitrów..to jest Polskie gospodarzenie.
~Kociunio 8-08-2015 11:52
Zanim zorganizują transport z zalewu to skończy się lato :)
~EM 8-08-2015 12:00
Na innym portalu czytałam, że turysta chłodził przez całą noc skrzynkę piwa w kabinie natryskowej.... kompletnie brak wyobraźni
~tomtom 8-08-2015 12:27
dziadostwo i tyle,teraz w urzedzie i w internecie chwali sie nasz nowy Burmistrz ze stadion bedzie robił ,bo wody moze nie byc -wazne zeby był nowy stadion.Porażka.Do końca kadencji ani nie bedzie stadionu ani tym bardziej nic nie zrobią z ujęciami.
~myślenie niektórych boli 8-08-2015 13:05
Tak to jest jak władze lekką ręką podpisywały zgody na budowę nowych hoteli molochów(z basenami) i pensjonatów.Nie przejmując się że infrastukrura wodociągowa wymaga rozbudowy wraz ze wzrostem liczby odbiorców.Podobnie niedługo może być z przeciążeniem linii energetycznych oraz gazowych.Jak chce się brać to trzeba coś dać.
~hotele 8-08-2015 13:56
takie hotele jak gołębiewski sandra i inne mają własne ujęcia studnie głębinowe.gospodarka rabunkowa wodocjągów daje się we znaki
~Mieszkaniec 8-08-2015 15:28
tomtom Matołku, twój ulubiony burmistrz nie robił nic ani z ujęciami ani ze stadionem, wiec obecny wypada dużo lepiej.
~xx 8-08-2015 15:58
Takie bogate miasto powinno pomyśleć o nowym źródle wody,skoro ciągle się rozbudowuje.Pociągnąć nitkę z zalewu sosnówka i problem rozwiązany.
~sallam allejkum 8-08-2015 16:51
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Egipt-w-obliczu-powaznego-kryzysu-wodnego-Kair-poradzi-sobie-ze-zwiekszajacymi-sie-niedoborami,wid,17761019,wiadomosc.html
~ole 8-08-2015 19:30
Co wy tutaj o jakiś bzdurach, nowe ujęcie wody, nie ma wody. Są ważniejsze sprawy, nie ma się co rozdrabniać. Cieszcie się, na ukończeniu jest Złota Remiza za 7 milionów. Kit tam z wodą.
~abc 8-08-2015 19:47
Władze powinny dać zgodę na wybudowanie w Karpaczu jeszcze kilku Gołębiewskich i ze dwie Sandry to wówczas będzie dopiero sprawdzian dla wszelkiego rodzaju sieci i wod.kam i elektr,
~Chris 8-08-2015 19:58
Nie czepiajcie się hoteli tylko obecnej władzy, która zamiast budować stadion pomyślałaby o wodociągach :)
~Taka Prawada 8-08-2015 20:35
Za ten brak wody możecie podziękować dyrektorowi Karkonoskiemu Parku Narodowego za to że pozwala na wycinkę drzew w lesie oraz Lasów Państwowych które to pod Karkonoszami tną drzewa na potęgę przez niemal cały rok oprócz zim. Kto zna zasadę obiegu wody w przyrodzie to wie o czym piszę. Niestety nadmierne cięcie drzew skutkuje tym że mamy takie upały.. http://www.pfozw.org.pl/zrodlo-wiedzy/stany-skupienia/
~do karp 8-08-2015 21:14
To że mają swoje ujęcia nie oznacza, że nie mają wpływu na ten stan rzeczy.Jeżeli ciągną ogromne ilości z dużej głębokości, to w okolicy poziom wód gruntowych spada.Rozsądnym wyjściem dla Karpacza była by budowa wodociągu z Sosnówki.Stać ich na to,w końcu Karpacz jest w czołówce najbogatszych małych miast Polski.
~Kociunio 8-08-2015 22:16
Mówili, że inne kraje mają połączenia wodociągowe z zagranicą i jak coś to się bierze zs $ oczywiscie. Szkoda tylko, że u nas cos takiego nie przejdzie.
~xv 8-08-2015 23:23
pracownicy MZGK codziennie rano PODLEWAJĄ SKWERKI Z KWIATAMI
~Wody nie ma? 9-08-2015 0:29
A to dopiero nowina - Karpacz bez wody! Podziękujcie poprzedniej ekipie, i burmistrzowi Malinowskiemu, która kompletnie zdewastowała miasto nieprzemyślanymi inwestycjami. Gołębiewski i Sandra ciągną wodę z sieci miejskiej, wspaniały nowy inwestor z Austrii, niejaki Nowikovski, który chciał wybudować hotel na 30 m wgłąb, też dostał pozwolenie na korzystanie z miejscowej ka...lizacji! Dobrze, że RDOŚ nie dal się nabrać na takie bajki i nie wydał pozytywnej decyzji. Już od 2009 r. mówi się o braku wody w Karpaczu - jedynie nie brakuje kolejnych apartamentowców w budowie.
~OBSERWATOR KOM. 9-08-2015 9:59
TEN CAŁY KARPACZ TO ŻENADA .
~Real 9-08-2015 12:04
Wystarczy połączyć dwa tytuły które pojawiły się w ostatnich dniach. W "Karpaczu powstało 300 nowych miejsc noclegowych" i "Susza pozbawia wody mieszkańców Karpacza". Po prostu nie sprawdza się "rozwój na pałę" czy "rozwój po pijaku". Nie można przeskoczyć pewnych rzeczy, infrastruktury" w pogoni za kasą. Logicznie byłoby do czasu poprawy infrastruktury nie tworzyć nowych odbiorców wody. Pytanie co jest ważniejsze, kasa czy logika, jest chyba w tym regionie retoryczne ?. Kasa Misiu Kasa !
~Real 9-08-2015 12:28
Wystarczy połączyć dwa tytuły które pojawiły się w ostatnich dniach. W "Karpaczu powstało 300 nowych miejsc noclegowych" i "Susza pozbawia wody mieszkańców Karpacza". Po prostu nie sprawdza się "rozwój na pałę" czy "rozwój po pijaku". Nie można przeskoczyć pewnych rzeczy, infrastruktury" w pogoni za kasą. Logicznie byłoby do czasu poprawy infrastruktury nie tworzyć nowych odbiorców wody. Pytanie co jest ważniejsze, kasa czy logika, jest chyba w tym regionie retoryczne ?. Kasa Misiu Kasa !
~maniek85 10-08-2015 14:35
miliardy hektolitrów ??? czlowieku Ty wiesz ile to miliard hektolitrów 1000 litrów to kubik wody np. zbiornik Pilchowice 50 milionów jednostek Sosnówka przy pełnym zalaniu 1 mlion obecnie moze 0,5 to nie Sniardwy chłopie
~ 11-08-2015 15:43
Karpacz dolny to dzielnica Płóczki. ul. Skalna należąca do osiedla Skalnego nie należy do Karpacza dolnego, bo coś szanowna redakcja pomyliła. Do Wody nie ma? Tak Malinowski przez tyle lat nieźle się dorobił i chciał kandydować dalej, bo przecież w miarę jedzenia apetyt rośnie. Kompletnie nic nie robili , aby poprawić system wod-kan. Pozwolili najpierw na budowę hotelu Gołębiewski, na apartamentowce i inne budynki - kompletnie bez rozwagi i dbałość o środowisko, byle tylko pieniążki ciurkiem wpadały do kieszeni.
~ 11-08-2015 16:00
Na stanowiska "poupychał" swoje dzieci. Managerem hotelu Sandra SPA została jego córka, syn z tego, co mi wiadomo piastuje wysokie stanowisko w hotelu Gołębiewskim - układy, układziki. Podatki od nieruchomości za kadencji Malinowskiego wzrastały rok rocznie. Nie były to przysłowiowe grosze, ale kwoty rzędu kilkuset złotych. Człowiek ten skutecznie blokował te inwestycje, które wymagały wkładu miasta, jak np. darowizna działek pod lądowisko dla śmigłowców ratowniczych z inicjatywy wspaniałego człowieka - pastora Parafii Wang. Władze działały na zasadzie "przyczepiło się żółte do łódki i mówi - płyniemy", inwestując w napisy z drogi od parkingu do Świątyni Wang, podczas, gdy pastor w ramach via sacra i projektów unijnych zrewitalizował kościół i plac kościelny z cmentarzem i pobliskie drogi.
~ 11-08-2015 16:07
Stworzył sanitariaty, miejsce ratownictwa medycznego na terenie świątyni, wypożyczalnię sprzętu medycznego. Podczas spotkań na otwarcie czy zakończenie etapu realizacji projektów, Panowie Burmistrzowie chętnie brylowali, choć tak na prawdę pomocną dłoń podały osoby spoza Karpacza. Pewnie, że współpraca z miastem jakoś się układała, bo musiała, ale to było według mnie sztuczne. Współpraca układała się najlepiej tylko wtedy, gdy pieniądze leciały strumieniami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Klasyki zjechały do Kowar

Urząd czynny krócej

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%