MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Susza na ściółce

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 27 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Do dwóch pożarów lasu i palącego się mieszkania wyjeżdżali w nocy z czwartku na piątek strażacy. Mniej kłopotów pożarnikom sprawił huraganowy, ale ciepły wiatr fenowy.

– W lasach jest bardzo sucho. Niewiele trzeba, aby zapaliła się ściółka – powiedział nam oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Tak było minionej doby w Karpaczu i Marczyzach, gdzie płonęło poszycie leśne. Pożary udało się szybko ugasić.

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec jednej z kamienic w Karpaczu. Strażakom zgłoszono zadymienie pomieszczenia. Jednostka, która przybyła na miejsce, stwierdziła, że palą się stare meble i śmieci. Zarzewie ognia, który powstał po wypadnięciu rozżarzonego węgla z pieca kaflowego, ugaszono. Po przeszukaniu mieszkania, w sąsiednim pokoju, strażacy znaleźli lokatora, który spokojnie spał. Nic mu się nie stało dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej.

Huraganowy wiatr fenowy, który wiał minionej nocy, nie spowodował poważniejszych strat. Strażacy usuwali tylko konar drzewa, który spadł na szosę w Michałowicach.

Wichura unieruchomiła, natomiast, wyciąg krzesełkowy na Kopę w Karpaczu. Kolejka na Szrenicę nie działa z powodu przerwy konserwacyjnej, która potrwa do początku sezonu zimowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most do rozbiórki

Mobilizacja przed II turą

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~??? 27-10-2006 10:48
Yanec_BW czemu jeszcze tego nie skomentowałeś - przecież o straży pożarnej tutaj napisali!!!
~Mario do ??? 27-10-2006 14:24
A ty co sie tak Yenec czepiles nudzi ci sie czy niemasz sie z kim posprzeczac lepiej bys sie wypowiedzial na temat o ktorym pisze a nie szukal czyjejs krytyki opanuj sie bo zachowujesz sie jak przedszkolak sory moze nim jestes.Milego dnia Mario
~Yanec_BW 28-10-2006 7:02
Zgodzę się z autorem artykułu, bo w ostanich dniach było naprawdę upalnie i wilgotność ściółki spadła na tyle, żeby powstał pożar tak, jak miało miejsce w Karpaczu i Marczycach. O tym, że spadł konar drzewa na drogę w Michałowicach to też słyszałem od znajomego z Piechowic. Być może od niedzieli nie będzie upalnie, bo niektórzy, a nawet strażacy mają dośc upałów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Finał na lawecie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2195
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%