MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Surowe kary za narkotyki

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 9 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 9 maja 2007, 8:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Produkowali domowym sposobem amfetaminę, posiedzą w więzieniu.

Przed jeleniogórskim sądem okręgowym zakończył się proces domorosłych producentów i handlarzy środkami odurzającymi, którzy w laboratorium we wsi Dwór koło Lwówka wyprodukowali około czterech kilogramów amfetaminy.
Działali od sierpnia do grudnia 2005 roku.

Michał K. i Jerzy F. wynajęli od byłego marynarza Wojciecha R. pomieszczenie, które przekształcili w „pracownię”, gdzie zorganizowali produkcję substancji odurzającej.
F., lwówczanin, był pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. Pasjonował się chemią, choć nie miał w tym kierunku wykształcenia. Podczas postępowania przyznał, że tajniki produkcji „amfy” poznał podczas jednej z zakrapianych alkoholem imprez.

Nie zraził się pierwszymi niepowodzeniami: partie narkotyku na początku nie odnosiły spodziewanych skutków. Wówczas sprzedał biały proszek koledze, który legalnie prowadził działalność gospodarczą jako „obwoźny sklep z materiałami chemicznymi”. Właściciel interesu zdobył substancję, która zakupionemu proszkowi dała w końcu właściwości narkotyczne.

Wówczas w laboratorium pełną parą ruszyła produkcja amfetaminy. Podczas śledztwa ustalono, że w pracowni można było wytworzyć pół kilograma narkotyku w ciągu doby.
Za kilogram „prochów” producent inkasował 1600 złotych do ręki. Sprzedażą amfetaminy zajął się drugi z mężczyzn prowadzący sklep obwoźny.
On także dbał o zaopatrzenie w potrzebne komponenty.

Przestępczy proceder został w końcu ujawniony przez policję. Na trop poprowadził funkcjonariuszy, między innymi, ostry zapach chemikaliów wydobywający się z wytwórni.
Przed sąd trafiło trzech mężczyzn. Właściciel lokalu przyznał, że nie wiedział, na jakie cele wynajmuje pomieszczenie. Sąd nie dał wiary jego wyjaśnieniom i wydał nieprawomocny jeszcze wyrok. Dwóch producentów zostało skazanych na sześć i cztery lata więzienia. Były marynarz spędzi w celi trzy lata.
Do tego skazani muszą zapłacić grzywny: odpowiednio: 10 000, 4 500 oraz 5 000 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Kolejny etap inwestycji przy Kruszwickiej  

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ala 9-05-2007 19:11
moim zdaniem do bani
~feta 9-05-2007 19:41
smierc ma bialy kolor..
~diablica 9-05-2007 22:51
legalizeeee a chłopaków szkoda trzeba jakoś zarabiać;-(((
~liberalny 9-05-2007 23:40
"Wówczas w laboratorium pełną parą ruszyła produkcja amfetaminy. Podczas śledztwa ustalono, że w pracowni można było wytworzyć pół kilograma narkotyku w ciągu doby. " a na początku tekstu: " którzy w laboratorium we wsi Dwór koło Lwówka wyprodukowali około czterech kilogramów amfetaminy. Działali od sierpnia do grudnia 2005 roku. " Chyba jednak niezbyt dobry im wyszedł ten prohitex ;)
~K. 14-05-2007 16:34
No ladnie :( tyle sie zmarnowalo i chlopakow szkoda...LOkalizowac to dla siebie..tne policje:P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Jeżowie wymieniają piece

Posiadał narkotyki

Klub Seniora w Mysłakowicach  

Osiedle zmienia się

Nowy dyrektor WORD

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%