Czytających: 13988

Jelenia Góra: Superstrzelec Marta

Sobota, 27 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 28 stycznia 2007, 12:53
Cenne zwycięstwo odniosły w XV kolejce ekstraklasy piłki ręcznej zawodniczki MKS PR Finepharm Jelenia Góra pokonując na własnym parkiecie Sośnicę Gliwice 33:31 (18:18). Bohaterką meczu była Marta Gęga, która zdobyła dla gospodyń aż 18 goli.

Zwycięstwo z Sośnicą znacznie przybliża jeleniogórzanki do zajęcia ósmego miejsca w ekstraklasie przed fazą play – off, co automatycznie oznaczać będzie dla nich przedłużenie ligowego bytu. W pierwszej połowie na parkiecie trwała walka gol za gol i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż 1-2 gole. Oba zespoły grały jakby zupełnie zapomniały o obronie, w efekcie czego ta część gry zakończyła się wysokim remisem po 18. Po zmianie stron zarówno gospodynie jak i gliwiczanki poprawiły defensywę. Klasą dla siebie była bramkarka Sośnicy Iwona Łącz, która kilka razy skutecznie interweniowała w sytuacjach „sam na sam” z zawodniczkami z Jeleniej Góry . W 44 minucie jeleniogórzanki korzystając z faktu, iż po kilku dwuminutowych karach zespół z Gliwic grał w osłabieniu wyszły na prowadzenie 28:23. To nie załamało jednak ambitnie grających gliwiczanek, które zdołały doprowadzić do remisu po 33. W końcówce wygraną dla MKS – u zapewniły gole niezawodnej Marty Gęgi (bez tej zawodniczki trudno dziś sobie wyobrazić zespół trenera Zdzisława Wąsa) i Anny Dyby.