Jelenia Góra: Superpuchar JLB dla Krychy

Środa, 25 kwietnia 2012, 0:08
Aktualizacja: 0:16
Autor: red.
Po piątkowych finałach Jeleniogórskiej Ligi Biznesu, w których triumfował zespół Dolfamexu, w poniedziałkowy wieczór byliśmy świadkami rywalizacji o Superpuchar Ligi Biznesu. Do rywalizacji organizatorzy – Szkółka Piłkarska GOL Jelenia Góra zaprosili czołowe zespoły Ligi Futsalu MOS – Krycha Bus i Duch Gór oraz zespoły uczestniczące w JLB – Mar–Mat (mistrz JLB 2011) i FC Temida (mistrz JLB 2008).

W trakcie piątkowych finałów JLB zostało przeprowadzone losowanie, które wyłoniło następujące pary: Duch Gór – FC Temida, Krycha Bus – Mar-Mat. Zwycięzcy tych spotkań eliminacyjnych zagrali w finale o główne trofeum, natomiast zespoły pokonane walczyły o trzecią pozycję.

Już w meczach eliminacyjnych byliśmy świadkami emocjonujących pojedynków. W pierwszym spotkaniu FC Temida-Lambert zagrała z Duchem Gór. Już po 7 minutach Duch Gór prowadził 2:0 po bramkach Macieja Udoda (1’) oraz Adriana Lisa (7’) i wydawało się, że FC Temida może w tym pojedynku doznać klęski. Jednak ekipa „żółto –czarnych” zdołała się pozbierać i jeszcze przed przerwą Piotr Lizak (9’) i Robert Lambert (12’) doprowadzili do wyrównania. Na początku drugiej połowy niezawodny Przemek Szociński dał prowadzenie swojemu zespołowi (15’) i do końca meczu FC Temida broniła wyniku mając ogromne wsparcie w swoim bramkarzu Jacku Szeszko, który łapał piłki niemożliwe do obrony. A że Duch Gór nie potrafił znaleźć recepty na tą obronę, mecz zakończył się wygraną FC Temida-Lambert 3-2 i zapewnił tej sobie awans do finału.

W drugim meczu zobaczyliśmy zespoły Krycha Bus i Mar-Mat. Przez niektórych mecz ten był typowany na finał, ale los zetknął te zespoły już wcześniej. Zespół Krychy był zdecydowanym faworytem, a ich skład opierający się na aktualnych i byłych zawodnikach Karkonoszy niemal gwarantował wygraną. Jednak rozwój sytuacji na boisku był zgoła niespodziewany. Już w 2 minucie Łukasz Woźniczak otworzył wynik spotkania zdobywając bramkę dla Mar-Matu i zapachniało niespodzianką w tym meczu. W 7 minucie Marcin Krupa zdobył gola wyrównującego i wydawało się, że kwestią czasu są kolejne bramki dla Krychy. Jednakże oba zespoły w dalszej części meczu zagrały skutecznie w obronie, a jednocześnie nieskutecznie w ataku, co spowodowało, że rozstrzygnięcie musiało zapaść w rzutach karnych. Tutaj bardziej precyzyjni okazali się piłkarze Krychy Bus i oni awansowali do finału.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się więc drużyny Mar-Matu i Ducha Gór. W pierwszej odsłonie nieznaczną przewagę na boisku mieli zawodnicy Mar-Matu dokumentując to dwiema bramkami zdobytymi przez Dariusza Dulnego i Tomasza Woźniczkę. Duch Gór odpowiedział jedynie trafieniem Macieja Liszki i do przerwy przegrywał 1-2. W drugiej połowie gra zrobiła się bardziej emocjonująca, ale jedynie Duch Gór potrafił wykończyć swoje akcje bramkami. Dwa celne trafienia Macieja Suchaneckiego dały prowadzenie ekipie z Karpacza i zwycięstwo w całym meczu 3-2.

I wreszcie nadeszły emocje związane w meczem o główne trofeum – Superpuchar Ligi Biznesu – o które walczyły Krycha Bus i FC Temida-Lambert. Tak jak w swoim pierwszym meczu, również w finale zdecydowanym faworytem był zespół Krychy. Jednakże ich przeciwnicy – również mający olbrzymie doświadczenie w halowej piłce – nie zamierzali poddać się bez walki. I chociaż prawie cały mecz toczył się praktycznie na połowie Temidy to mieli oni w tym meczu dwa atuty, które mogli przeciwstawić rywalom: umiejętną obronę i bramkarza Jacka Szeszko. Przypomnijmy – Jacek Szeszko został wybrany najlepszym bramkarzem Jeleniogórskiej Ligi Biznesu i w poniedziałek udowodnił, że w pełni zasłużył na to wyróżnienie, broniąc nawet w beznadziejnych sytuacjach. Przez cały mecz piłkarze Krychy nie mogli poradzić sobie z umieszczeniem piłki w bramce rywali i po regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym 0-0. Sędziowie zarządzili więc serie rzutów karnych. I chociaż same rzuty karne są dość emocjonującym elementem meczu piłkarskiego, to tym razem zawodnicy obu drużyn postanowili dostarczyć widzom dodatkowych emocji. Rywalizacja była na tyle zacięta, że dopiero w 11 serii rzutów karnych padło rozstrzygnięcie i piłkarze zespołu Krycha Bus mogli unieść ręce w geście triumfu.

Tak więc zdobywcą tytułu najlepszej drużyny w halowej piłce nożnej w Jeleniej Górze i zdobywcą Superpucharu Ligi Biznesu 2012 został zespół Krychy Bus. Dodatkowo w trakcie turnieju został rozegrany mecz pokazowy pomiędzy zespołem reprezentującym Miasto Jelenia Góra oraz zespołem VIPów JLB. Po zaciętym spotkaniu zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna jeleniogórskiego magistratu, dla której bramki zdobyli: Daniel Lepieszo (2), Piotr Klementowski oraz występujący gościnnie Jacek Ziobro. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, którego reprezentowali zastępca Prezydenta Miasta Hubert Papaj oraz Naczelnik Wydziału Dialogu Społecznego Zygmunt Korzeniewski.. Obecny był również właściciel firmy Kry-cha, radny miasta Jeleniej Góry Wojciech Chadży. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji tegorocznej edycji Jeleniogórskiej Ligi Biznesu oraz turnieju o Superpuchar Ligi Biznesu a w szczególności Dario Maranowi – właścicielowi firm Mar-Mat, który był inspiratorem poniedziałkowego turnieju.

Krycha Bus
Tomasz Ciepiela (br), Marcin Krupa, Arkadiusz Gawlik, Paweł Walczak, Wojciech Bijan, Łukasz Kowalski, Tomasz Walczak

Duch Gór
Jarosław Szaraniec (br), Adrian Lis, Maciej Liszka, Maciej Udod, Maciej Suchanecki, Kamil Snacki

FC Temida-Lambert
Jacek Szeszko (Br), Łukasz Janik, Piotr Lizak, Bogdan Głowacki, Robert Lambert, Dariusz Bienias. Przemysław Szociński, Jacek Ziobro

Mar-Mat
Marek Woźniczak (Br), Waldemar Wryszcz, Dariusz Michałek, Tomasz Hutnik, Artur Seta, Łukasz Woźniczak, Tomasz Woźniczka, Dariusz Dulny, Dario Maran

Miasto Jelenia Góra
Robert Zapora (br), Zygmunt Korzeniewski, Piotr Klementowski, Daniel Lepieszo, Arkadiusz Grono, Dariusz Bienias, Jacek Ziobro, Paweł Walczak

VIP-y JLB
Marek Woźniczak (br), Radosław Kogut, Tomasz Nykiel, Tomasz Sikora, Artur Strzałkowski, Jan Szpindla, Jerzy Janik, Bogdan Głowacki, Dario Maran, Krzysztof Mozgawa