Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Superliga: Zacięta walka o utrzymanie

Sobota, 23 kwietnia 2016, 20:45
Aktualizacja: Niedziela, 24 kwietnia 2016, 22:06
Trzecia seria spotkań w walce o utrzymanie w PGNiG Superlidze zmieniła nastroje wśród zainteresowanych klubów. Kibice KPR–u po dwóch zwycięstwach z rzędu swojego zespołu, liczyli na kolejny triumf, jednak Olimpia/Beskid Nowy Sącz pokazała na parkiecie hali przy ul. Złotniczej, że do końca będzie walczyć o jak najlepszy bilans.

Szczypiornistki z Jeleniej Góry po zwycięstwie w Chorzowie, podchodziły do spotkania z Olimpią pełne nadziei i wiary we własne możliwości, jednak od pierwszych minut gra toczyła się pod dyktando przyjezdnych. KPR przegrywał 0:3, 1:5 i tylko na chwilę poderwał się dochodząc na dwie bramki (3:5, 5:7). W kolejnych minutach przewaga gości zwiększała się, a na trybunach garstka wiernych kibiców kwitowała grę miejscowych gwizdami. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 8:16.

Przerwa niewiele zmieniła, bowiem w 37. minucie podopieczne Mirosława Saneckiego przegrywały już 11:21 i raczej nikt nie miał wątpliwości, że jest to jeden ze słabszych meczów w tym sezonie, w wykonaniu żółto-niebieskich. Ekipa z Nowego Sącza coraz częściej dopuszczała się niebezpiecznych zagrań, w efekcie Smbatian ujrzała czerwoną kartkę za trzecią karę indywidualną, a KPR zdołał zmniejszyć straty do 6 bramek (16:22 w 43. minucie). Na celowniku przyjezdnych znalazły się siostry Mączki, a najbardziej ucierpiała Ania, która nie dokończyła meczu. W końcówce jeleniogórzanki zmniejszyły rozmiary porażki (od 27:34 do 30:34), ale ostatnie słowo należało do Olimpii - co ciekawe w trzecim pojedynku tych zespołów w obecnym sezonie KPR po raz trzeci stracił 35 bramek. Ostatecznie nasza drużyna przegrała 30:35, a zamykający tabelę UKS Kościerzyna deklasując Ruch Chorzów 36:16 zrównał się punktami z ekipą ze stolicy Karkonoszy. Za tydzień oba zespoły zmierzą się na parkiecie beniaminka.

KPR Jelenia Góra - Olimpia/Beskid Nowy Sącz 30:35 (8:16)