Czytających: 12869
Zalogowanych: 15

Dolny Śląsk: Super strzelcy

Niedziela, 17 czerwca 2007, 0:00
Reprezentacja Jeleniej Góry zwyciężyła w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju województwa dolnośląskiego w crossie strzeleckim.

W zawodach, które odbyły sie w Głogowie wzięło udział około 40 zawodniczek i zawodników, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach rejonowych. W ramach crossu zawodnicy biegali na 1000 metrów i w trakcie biegu strzelali do tarcz oraz rzucali granatami. W przypadku niecelnego strzału lub zbyt słabego rzutu granatem, biegacz musiał, podobnie jak to jest w biathlonie zaliczyć rundę karną.
Jelenią Górę w mistrzostwach reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Dominik Gudowski(Zespół Szkół Elektronicznych), Michał Łobocki (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1) i Marcin Gałczyński (Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych). Na trasie crossu jeleniogórzanie nie mieli sobie równych i zajęli drużynowo pierwsze miejsce. Indywidualnie D. Gudowski był drugi i zakwalifikował się do trzyosobowej drużyny regionu na wrześniowe Mistrzostwa Polski. Inny z jeleniogórzan M. Łobocki był szósty.

W drugiej konkurencji, którą rozgrywano w Głogowie czyli pojedynku strzeleckim jeleniogórzanie zajęli drugie miejsce.