MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Sukcesy naszych karateków mimo przeciwności losu

Wiadomości: Lubliniec
Poniedziałek, 15 grudnia 2008, 17:26
Aktualizacja: Wtorek, 23 grudnia 2008, 2:23
Autor: JEN
Fot. Jeleniogórski Klub Oyama
Jak poinformował Rafał Majda – trener Jeleniogórskiego Klubu Oyama, jego podopieczni, choć wystąpili w okrojonym z konieczności składzie, odnieśli sukcesy w dziewiątej edycji prestiżowego Pucharu Polski seniorów knockdown Oyama Top w Lublińcu.

Na te zawody z udziałem około 40 najlepszych w kraju zawodników i zawodniczek z 15 klubów pojechała tylko dwójka z jeleniogórskiego klubu.

Niestety, po Pucharze Świata w USA z powodu kontuzji dłoni nie wystartował w Oyama Top Marcin Nowowsielski (+90 kg), a także, Maciej Giziński (-70kg), który też był kontuzjowany i musiał pauzować.

Natomiast wzięła udział w zawodach, mimo osłabienia zbijaniem wagi (-60 kg) Marta Ignatiuki i nie trafiła z odpowiednią formą w dzień zawodów, zajmując ostatecznie III miejsce w swojej kategorii.

Lepiej wypadł Łukasz Mazur (-90 kg), który jako szczęśliwy tata nowonarodzonej trzy tygodnie wcześniej córeczki Edytki i braku czasu na pełny cykl przygotowań do tak trudnych zawodów jak Oyama Top w eliminacjach miał wolny los. W półfinale pokonał przed czasem przez low-kick zawodnika z Krakowa, w finale uległ aktualnemu mistrzowi kraju - zawodnikowi z Białegostoku po wyrównanej walce po decyzji sędziów.

Oprócz powtórzenia sukcesu z ubiegłego roku i zdobycia srebrnego medalu Łukasz w teście łamania desek tameshiwari osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników łamiąc ich aż 11 w próbach shuto (kant dłoni), seiken (pięści) i hiji (łokieć). Otrzymał za to specjalną nagrodę - okazały puchar.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2162
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%