Sukcesy młodych łuczniczek

Wiadomości: Ścinawka Średnia
Wtorek, 31 maja 2016, 5:52
Aktualizacja: Niedziela, 5 czerwca 2016, 8:17
W niedzielę, 22 maja w Ścinawce Średniej odbył się V Ogólnopolski Turniej Łuczniczy o Puchar Gór Stołowych. W zawodach wzięło udział ok. 120 młodych sportowców (od kategorii orlik po młodzików), a zawodniczki MKS Bobry Jelenia Góra wywalczyły trzy medale.

W kategorii apacz złoto zdobyła Wiktoria Starzyńska, dla której wynik 339 pkt. był rekordem życiowym. Tuz za nią uplasowała się Jagoda Zerndt (324 pkt.). Trzeci medal, który powędrował do stolicy Karkonoszy to zasługa Zuzanny Jonio, która z wynikiem 596 zajęła drugie miejsce w kategorii orlik i co warte zaznaczenia - przegrała zaledwie o jeden punkt z triumfatorką swojej kategorii. W turnieju pokazał się też Jakub Sosnowski, który w młodzikach starszych osiągnął dziewiąty rezultat.

Już 4 czerwca br. łucznicy MKS Bobry powalczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.