MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sukcesy jeleniogórskich karateków

Wiadomości: Kobierzyce
Wtorek, 10 kwietnia 2012, 21:11
Aktualizacja: 21:12
Autor: MDvR
Fot. użyczone
203 młodych karateków stanęło 1 kwietnia na starcie II Międzynarodowego Turnieju ShinKyokushin rozgrywanego w Kobierzycach. Turniej skierowany był do zawodników, którzy pierwszy raz stoczyli walki w pełno kontaktowym karate od 6 do 15 roku życia oraz dla osób dorosłych. Nasze miasto godnie reprezentowało aż 9 zawodników z Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai Piotra Cieślińskiego. Zawody stały na wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym.

Najwięcej walk wśród naszych zawodników stoczyła dziewięcioletnia Barbara Krawczyk (aż trzy), która zajęła wysokie trzecie miejsce, niewiele przegrywając w półfinale z zawodniczą z Ukrainy. W kategorii dzieci charakter i ducha walki pokazali również sempai Dominika Kowal i Jakub Sławski, którzy pierwszy raz stanęli na macie i potraktowali ten turniej jako doświadczenie przed kolejnymi startami. W kategorii najmocniej obsadzonej "kadet" wystąpili sempai Jacek Kula i Krzysztof Skrzypek. Chłopcy niestety podczas eliminacji musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Kategorię młodzików reprezentowały sempai Anna Półtorak i Angelika Soliło. Ania swoją pierwszą walkę wygrała z przeciwniczką z Wrocławia, doprowadzając do przewagi poprzez uzyskanie wazarii (pół punktu przewagi) techniką mawashigeri gedan (low kick). W walce ćwierćfinałowej Ania musiała uznać wyższość zawodniczki z Opola. Natomiast Angelika Soliło rozstawiona w kategorii open, musiała zmierzyć się z zawodniczką o wiele cięższą od siebie. Po 2 minutach ciężkiej przeprawy Angelika uznała wyższość rywalki z Niepołomic. Obie zawodniczki pokazały publiczności twardy styl walki i dobre przygotowanie taktyczne.

Kategoria senior skierowana była dla zawodników powyżej 18. roku życia. Najwięcej walk stoczył sempai Filip Hus trenujący w sekcji AZS ZOD Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Filip pierwszą walkę stoczył z przeciwnikiem z Wrocławia i wygrał po dogrywce przez wskazanie sędziów. Druga walka charakteryzowała się dynamiczną wymianą ciosów. Sędziowie dwukrotnie wskazali na remis i podczas ostatniej dwuminutowej dogrywki nasz zawodnik zastosował niedozwoloną technikę, co przyczyniło się do werdyktu wskazującego na korzyść oponenta.

W tej samej kategorii po raz pierwszy reprezentował nasz klub Adam Wanielista, znany polski sportowiec uprawiający zawodowo saneczkarstwo. Adam swoją historię z karate rozpoczął jako dziecko i zakończył w wieku 17 lat w organizacji, która ograniczała się do wybranych technik podczas walki (Shotokan). Po latach postanowił powrócić do treningów pod okiem trenera Piotra Cieślińskiego. Walka w wykonaniu Adama przebiegała dynamicznie. Po dogrywce Adam otrzymał punkt ujemny za wykonanie niedozwolonej techniki i przegrał to starcie.

Reasumując każdy z zawodników pokazał charakter i ducha walki. Wychowankowie wykazali się wielką odwagą stawiając pierwsze kroki w największej organizacji karate w Polsce i na świecie - Shin-Kyokushin. Władze klubu dziękują ponadto za współpracę następującym firmom i instytucjom: Hotel LAS, Silesia Studio, ZOD Politechnika Wrocławska w Jeleniej Górze, MKS Karkonosze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Chojnik Maraton dla twardzieli

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Ostre ściganie na Zakręcie Śmierci

Parkowanie na „hopce”

Marsz Osobliwości

Efektowne zakończenie Mud Party

Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1089
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%