Sukcesy biegaczy na orientacje

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2007, 10:59
W okolicach Bolesławca odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska UKS i Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w biegach na orientacje. W imprezie z sukcesami wystąpili zawodnicy MKS Paulinum Jelenia Góra.

Organizatorem imprezy był UKS Tukan Bolesławiec, OSiR w Bolesławcu oraz tamtejsze Nadleśnictwo i jednostka wojskowa. Rywalizacja odbywała się w eilu kategoriach wiekowych, na dobrze przygotowanych trasach o długości od 2 do ponad 8 kilometrów, w terenie płaskim i leśnym. Na starcie zawodów stanęło ponad 170 zawodników, a klubów dolnośląskich, a wśród nich ekipa z MKS Paulinum Jelenia Góra.
Jeleniogórzanie w całości opanowali podium w kategorii wiekowej M-18-20, gdyż złoty medal padł łupem Piotra Kulpy, srebrny – Pawła Koniecznego, zaś brązowy Jakuba Dzioby. W kat. M-16 triumfował Łukasz Mostek, zaś trzeci był Rafał Matyja. Na drugim stopniu podium stanęli Rafał Szafrański w kat M-10 i Daniel Jończy w kat. M-21. W rywalizacji w kat. M – 45 zwyciężył Eugeniusz Gronostaj przed swoim klubowym kolegą Markiem Pietrusińskim.