MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sukces z “Pieśnią o fladze” Gałczyńskiego

Wiadomości: Wrocław
Sobota, 23 lutego 2019, 6:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2019, 6:55
Autor: Manu
Fot. BM
Kilkunastu najlepszych recytatorów województwa dolnośląskiego wystąpiło w ubiegły piątek (22.02) w wyjątkowym koncercie, który odbył się w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Wśród nich znalazła także Anhelina Aleksieieva ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze.
Było to zwieńczenie XXII Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej, które w tym roku odbywało się pod hasłem “Mamy Niepodległość” – mówi Franciszek Kula, organizator imprezy. Patronat honorowy nad turniejem objął Metropolita Wrocławski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

Laureatką pierwszego miejsca w kategorii “recytacja” została piątoklasistka z jeleniogórskiej “Siódemki” - Anhelina Aleksieieva, która zaprezentowała w trakcie konkursu wiersz “Pieśnią o fladze” autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Tuż po gali wręczenia nagród, zwycięzcy (m.in. z Legnicy, Lubina i Zielonej Góry) po raz ostatni wystąpili przed liczną publicznością na deskach wrocławskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, wykonując wybrane utwory literackie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
2
25%
Dziwi
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Procesja na Zabobrzu

"Partnerzy z kulturą II"

Zaczytaj się z Jelonką.com

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Tablety dla radnych

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wakacje z przyrodą

Dawne szlagiery brzmiały w Muflonie

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1381
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%