Sopot - MP: Sukces w Sopocie – KT Jelenia Góra v–ce mistrzem Polski

Czwartek, 15 stycznia 2009, 14:35
Aktualizacja: 20:18
Autor: Mateusz Banaszaki
Niezwykle udany był początek roku 2009 dla tenisistek Klubu Tenisowego Jelenia Góra
Zawodniczki KT Jelenia Góra, podczas Mistrzostw Polski sprawiły ogromną niespodziankę, zajmując w tym prestiżowym turnieju drugie miejsce.

W dniach 2 – 4 stycznia 2009 w Sopocie odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym zawodniczek do lat 14

Startowało osiem najlepszych drużyn z Polski (rocz.1995 i młodsi)
KT Jelenia Góra , SKT Sopot , KS Warszawianka , STT Fakro Nowy Sącz , TTZ Iława ,
Bałtyk Koszalin , Chtt Chorzów , ST Tiebreak Warszawa.

Drużynę z Jeleniej Góry reprezentowały: Natalia Lewińska , Monika Przybył oraz Zofia Stanisz.
W pierwszym meczu zawodniczki jeleniogórskiego Klubu Tenisowego wygrały z TTZ Iława 2 : 1 , później pokonały najlepszą drużynę turnieju – rozstawioną z jedynką - Warszawiankę 2 : 1 , sprawiając przy tym największą sensację podczas tego turnieju.
W finale jeleniogórzanki nieznacznie uległy gospodyniom SKT Sopot 1 : 2 i ostatecznie zdobyły drugie miejsce w turnieju.

Po rozgrywkach drużynowych w dn. 5-11 stycznia również w Sopocie rozegrane zostały indywidualne Mistrzostwa Polski .
W nich równie dobrze spisały się zawodniczki z Jeleniej Góry - Natalia Lewińska i Monika Przybył dotarły do ćwierćfinałów, a Zofia Stanisz odpadła w drugiej rundzie.

Natalia w drodze do ćwierćfinału wygrała z Pauliną Langosz z AZS-u Poznań (6 : 3, 6 : 3), Aliną Robok (16 w rankingu PZT) z Chtt Chorzów (6:1, 6:3). Dopiero w ćwierćfinale zawodniczka KT Jelenia Góra uległa po niezwykle wyrównanym meczu drugiej rakiecie kraju w tej kat .wiekowej - Adriannie Żórawskiej z Warszawianki (6 : 4 , 2 : 6 , 3 : 6)

Druga nasza zawodniczka - Monika Przybył pokonała Katarzynę Pykę z CHTT Chorzów (6 : 0 , 6 : 4), Nicolę Sawicką z UNST Warszawa (6 : 2 , 6 : 2), a dopiero w ćwierćfinale naszą zawodniczkę zatrzymała Zuzanna Maciejewska z Torunia, z którą jeleniogórzanka przegrała (1:6, 1:6)

Zofia Stanisz w I rundzie pokonała Paulinę Lewandowską z Warszawy (6 :3 , 7 : 6) a później uległa Adriannie Żórawskiej (6:2, 2:6, 1:6)
Po zawodach Natalia Lewińska oraz Monika Przybył dostały powołanie na konsultacje
kadry Polski do lat 14.

Trener tenisistek - Janusz Lewiński po turnieju: „ Nikt nie spodziewał się, że zajdziemy tak daleko, nie byliśmy faworytem tego turnieju. Sprawiliśmy sporą niespodziankę wygrywając w półfinale z faworytem i najlepszą obecnie drużyną – Warszawianką. Jestem bardzo zadowolony , bo moje zawodniczki prezentują już bardzo wysoki poziom, przez co daje nam to możliwość startowania w zawodach najwyższej rangi”

Najbliższe zawody w których młode tenisistki KT Jelenia Góra wezmą udział, odbędą się na przełomie stycznia i lutego w Bydgoszczy.