MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sukces olimpijczyków z jeleniogórskiego „Mechanika”

Wiadomości: Region
Niedziela, 19 marca 2017, 7:13
Aktualizacja: 7:50
Autor: ZST
Fot. Użyczone/ZST Mechanik
Na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej odbyły się zawody okręgowe XXX Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Jak co roku, wzięli w niej udział także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” z Technikum Budowlanego z kl. III i IV. Tym razem byli to: Paulina Tarazewicz, Marek Schab i Dawid Klimek.

Opiekunką jeleniogórskiej drużyny szkolnej była mgr inż. Lilianna Lucerska, nauczycielka budowlanych przedmiotów zawodowych.

W olimpiadzie wzięło udział 52 uczniów z 13 szkół o profilu budowlanym z województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i części śląskiego. Uczestnicy zmagali się z zadaniami w dwóch dwugodzinnych etapach.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest olimpiadą tematyczną, związaną z szerokim zakresem wiedzy budowlanej oraz ma na celu podnoszenie rangi i jakości kształcenia zawodowego. Jej treści wykraczają poza podstawę programową dla zawodów budowlanych, uwzględniając przy tym dziedziny kształcenia ogólnego: matematykę, fizykę, chemię jako niezbędną podbudowę kształcenia zawodowego.

Reprezentacja „Mechanika” odniosła sukces. Paulina Tarazewicz zajęła III miejsce uzyskując tytuł Finalisty Olimpiady i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego. Pozostałym uczestnikom niewiele zabrakło, by przejść do następnego etapu i w sumie zdobyli taką liczbę punktów, że w klasyfikacji szkół, ZST „Mechanik” znalazł się na IV miejscu.

Etap centralny Olimpiady odbędzie się w terminie 6-8 kwiecień w Białymstoku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

By uczniowie byli bezpieczni

Nowy rok szkolny w OREW Architekton

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Schronisko do remontu

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Szkolenia w ginących zawodach – trwa nabór

Marzena Machałek o programie PiS

Jubileusz strażników miejskich

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
521
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%