MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Sukces cenny jak złoto

Wiadomości: KOWARY
Piątek, 18 czerwca 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: Ania
Fot. Organizatorzy
Niepełnosprawne dzieci z Kowar wzięły udział w VIII Dolnośląskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu. Wśród nich jest zdobywczyni pierwszego miejsca w pchnięciu kulą, Karolina Jakóbowska.

W minioną środę w siedzibie TPD Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy olimpiady opowiadali o swoich wrażeniach. Pokazywali trofea, jakie udało się im zdobyć.

Kamila Szmel zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 metrów, Adam Nadolski w tej samej konkurencji czwarte. Natomiast Tomasz Żukowski uplasował się na czwartym miejscu w pchnięciu kulą, podobnie jak Dorota Moruń. Takie samo miejsce w skoku w dal zajął Leszek Lewandowski. Na olimpiadę pojechał także sześcioletni Jakub Kubuj. Był najmłodszym uczestnikiem. Na koniec olimpiady wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w biegu przyjaźni. Pokonali czterysta metrów.

Niepełnosprawnych wspierali opiekunowie oraz członkowie Inreactu Rotary Klub, który działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia Stanisława Lema w Kowarach. – Praca z dziećmi niepełnosprawnymi jest bardzo ciężka, ale daje dużo satysfakcji – mówi Joanna Bednarz, uczennica kowarskiego liceum, należąca do Interactu.

Na spotkaniu w TPD była obecna poseł na Sejm RP, Elżbieta Zakrzewska, która ufundowała słodki poczęstunek. Przyszedł także burmistrz Kowar Mirosław Górecki. Aneta Jeny, przewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przekazała nam podziękowania dla Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni, który przygotował i ufundował prowiant dla wszystkich uczestników olimpiady oraz burmistrza Kowar i Urzędu Miasta, który co roku finansuje dojazd na zawody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Muzeum w Ratuszu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~olo 18-06-2010 8:37
ta orkiestra w białych koszulach to też niepełnosprawni ? Tak, bo po 15 latach ciężkiej pracy w orkiestrze mają emerytury i z tego powodu mozna zaliczyć ich do grona niepełnosprawnych. Dla działaczy TPD duże gratulacje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oszczędności i inwestycje

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Śnieżka w chmurach  

Spotkania z Beatą Kempą

Rondo – czy w tym roku się uda?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
963
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%