Sukces biegaczy przełajowych KPSW

Wiadomości: Łódź
Wtorek, 14 kwietnia 2015, 7:48
Aktualizacja: Środa, 15 kwietnia 2015, 8:25
W minioną sobotę, 11 kwietnia w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Bardzo dobrze w swojej kategorii (Wyższych Szkół Zawodowych) spisali się zawodnicy Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, którzy w klasyfikacji zespołowej zdobyli wicemistrzostwo Polski mężczyzn (32. miejsce w open), natomiast panie w klasyfikacji WSZ zajęły trzecią lokatę (26. w open).

Indywidualnie Piotr Skowron po niezłym biegu na dystansie 9 km zdobył tytuł Mistrza Polski w kat. WSZ (w ogólnej 71. miejsce ze stratą 7'19" do zwycięzcy kat. open), a drugi z reprezentantów Jeleniej Góry Tomasz Jurczak zameldował się na najniższym stopniu podium (w ogólnej 74.).

Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze reprezentowali:
Skład mężczyzn na 9 km: Piotr Skowron, Tomasz Jurczak, Mateusz Kozak (ogólna 85, WSZ - 5), Mariusz Wtorek (og. 82, WSZ - 4). W biegu na 4,5 km startował Sławomir Nicpoń - 155. w ogólnej, 16. w WSZ.
Skład kobiet na 6 km: Kamila Buchla (open 49., WSZ 5.), Karolina Trzaska (open 62, WSZ 6.), Natalia Surdyka (open 74., WSZ 8.), Natalia Baczyńska (open 83., WSZ 9.). W biegu na 3 km wystartowała Ewa Buchla (open 127., WSZ 16.).