Łódź: Sudety zwyciężają na inaugurację ligi!

Piątek, 2 października 2009, 19:34
Aktualizacja: Środa, 7 października 2009, 14:00
Autor: ahawer
Znakomicie rozpoczęli sezon w I lidze koszykarze jeleniogórskich Sudetów. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza pokonali w Łodzi, jednego z kandydatów do ekstraklasy – ŁKS 74:86

Jeleniogórzanie przeważali w całym spotkaniu. Goście tylko, „gonili” wynik. Do przerwy nasza przewaga była tylko trzypunktowa punktowa, 41:44. Nasi koszykarze nie dali gospodarzom ani momentu przewagi punktowej. Jeszcze na trzy minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 71:81. Ostatecznie mecz zakończył się naszą przewagą, w sumie aż dwunastu "oczek"!

Najwięcej punktów dla Sudetów zdobyli Tomasz Wojdyła 19 i nowy nabytek Tomasz Prostak 20.

ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - KS Sudety Jelenia Góra 74:86 ( 16:25, 25:19, 18:20, 15:22 )

ŁKS: Kenig Filip 14, Kalinowski Dariusz 13, Kromer Kacper 13, Krajewski Michał 12, Wall Daniel 10, Szczepaniak Bartłomiej 8, Bartoszewicz Bartosz 4, Trepka Piotr,
Grabowski Przemysław, Pisarczyk Tomasz.

KS Sudety: Prostak Tomasz 20, Wojdyła Tomasz 19 , Kułyk Michał 14, Weatherspoon Janavor 11, Nowak Sławomir 10, Samiec Krzysztof 6, Niesobski Rafał 4, Minciel Paweł 2, Urbaniak Alan, Cierzniewski Karol