Prudnik: Sudety zaskoczyły rywali i wytrzymały presję kibiców gospodarzy

Sobota, 5 kwietnia 2008, 21:20
Aktualizacja: Niedziela, 6 kwietnia 2008, 10:51
Autor: JEN
Nasi koszykarze wygrali drugi mecz, tym razem z Prudniku z Pogonią w play off o wejście do I ligi koszykówki mężczyzn i są w tej klasie rozgrywkowej na wyciągnięcie ręki.

Przyjezdni zaskoczyli gospodarzy determinacją w grze w pierwszych dwóch kwartach, kiedy zdecydowanie zagrali nie tylko w obronie, ale i a w ataku. To spowodowało, że wygrali zdecydowanie pierwsze dwie kwarty: 22:14 i 21:11 i na dużą przerwę schodzili z przewagą aż 18 pkt. (43:25).

W ostatnich dwóch kwartach gospodarze, dopingowani gorąco przez tysięczną widownię, postawili wszystko na jedną kartę i zaatakowali ostro, ale nasi koszykarze przetrzymali to skutecznie i tylko nieznacznie przegrali drugą część spotkania, ale zasłużenie wygrali cały mecz.

Pogoń Prudnik – Sudety Jelenia Góra 73:89 (14:22, 11:21, 19:18, 29:28)
Sudety: Mariusz Matczak 21, Rafał Niesobski 17, Michał Sterenga i Krzysztof Samiec po 14, Jarosław Wilusz 12, Jakub Czech 5, Mateusz Skrzypczak 4, Łukasz Niesobski 2.

W drugiej parze naszej grupy AZS Politechnika Opole pokonał u siebie AZS Radex Szczecin 75:70 i o tym, kto będzie rywalem Sudetów w finałowym spotkaniu play off o wejście do I ligi zadecyduje wynik meczu pomiędzy tymi drużynami w Szczecinie, który odbędzie się w środę (9 kwietnia), bo na razie jest: 1:1 pomiędzy tymi ekipami, a gra się do dwóch zwycięstw.

Więcej na temat tego spotkania w "Tygodniku Jelonka". Szukaj w kioskach w poniedziałek (7 kwietnia).