Sudety wygrywają w doliczonym czasie gry

Wiadomości: II liga koszykarzy
Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 16:46
Aktualizacja: 16:47
Aż dwie dogrywki potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu 10. kolejki grupy D II ligi pomiędzy koszykarskimi ekipami Sklepu Polskiego MKK Gniezno i Sudetów Jelenia Góra. Po 50 minutach gry lepsi okazali się jeleniogórzanie wygrywając 86:80.

Podopieczni Jarosława Wilusza mogli wygrać wcześniej, ale trochę na własne życzenie zaserwowali sobie próbę nerwów. Po 30 minutach gry Sudety prowadziły 53:42, ale w ostatniej kwarcie rywale rozpoczęli pogoń. Gospodarze wyszli w końcówce regulaminowego czasu gry na prowadzenie 64:62, ale dzięki dwóm skutecznym rzutom wolnym Łukasza Niesobskiego doprowadziliśmy do dogrywki. Pierwsza dogrywka powinna zakończyć się wygraną miejscowych. Na 38 sekund przed końcem przeciwnicy prowadzili 71:66, ale znów dał o sobie znać na całe szczęście Łukasz Niesobski wyrównując stan rywalizacji. Druga dogrywka od początku przebiegała pod dyktando przyjezdnych, którzy ostatecznie zwyciężyli 86:80.

Sklep Polski MKK Gniezno - Sudety Jelenia Góra 80:86 (14:23, 14:10, 14:20, 22:11, dog. 7:7, 9:15)

Sudety: Niesobki (37), Wojciul (16), Minciel (15), Wilusz (8), Zuber (4), Drąg (3), Raczek (3)