Zalogowanych: 23

II-liga koszykarzy: Sudety wygrywają i zrównują się punktami z liderem

Sobota, 11 grudnia 2010, 22:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 16:09
Koszykarze jeleniogórskich Sudetów po dramatycznym spotkaniu pokonali na wyjeździe ekipę Politechniki Częstochowa 81:78. Niespodziewanie w Łowiczu poległ lider rozgrywek drużyna Florentyny Pleszew, przegrywając z miejscowym Księżakiem 73:80.

Pierwsza kwarta jeleniogórsko-częstochowskiej konfrontacji przebiegła po naszej myśli, podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza wygrali 24:19. Problemy zaczęły się w drugiej odsłonie słaba skuteczność pod koszem rywali doprowadziła do porażki w tej części gry 11:25. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy wyniku 44:35 na korzyść gospodarzy. Po zmianie stron jeleniogórzanie rozpoczęli pościg za rywalami, ostatnia kwarta rozpoczynała się przy skromnym dwupunktowym prowadzeniu miejscowych. Ostatecznie Sudety pokonały na wyjeździe częstochowian 81:78 po skutecznej „trójce” Samca.

Pomimo porażki w Łowiczu Florentyna Pleszew zachowała pozycję lidera, na plecach czuje już jednak wyraźnie oddech Sudetów Jelenia Góra.

Politechnika Częstochowa – Sudety Jelenia Góra 78:81 (19:24, 25:11, 21:28, 13:18)

Sudety: Samiec (22), R. Niesobski (19), Czech (17), Urbaniak (15), Minciel (8), Wilusz, Klimek, Maryniewski, Kozak