Sudety wygrały po ciężkiej walce

Środa, 29 października 2008, 21:30
Aktualizacja: Piątek, 31 października 2008, 16:55
Autor: Jen
Nasi koszykarze wygrali ze Stalą Stalowa Wola, ale od początku spotkania do 35 min. meczu przegrywali 55:57. Końcówka jednak należała do nich i dlatego wygrali zasłużenie ten dramatyczny pojedynek.

Goście przyjechali w dziewięcioosobowym składzie, a w dodatku po bolesnej kontuzji łokcia w 25 min zszedł z parkietu Karol Szpyrka. Mimo tego ani na moment w tym spotkaniu przyjezdni nie rezygnowali z wywiezienia dwóch punktów z Jeleniej Góry. Trudno się dziwić, bo rywale chcieli przerwać złą passę pięciu przegranych z rzędu spotkań.

Przez długi okres realizowali ten zamiar w żelazną konsekwencją, bo w 4 min prowadzili 10:2, w 7 min. 14:7, ale dzięki skuteczniejszej i bardziej agresywnej grze miejscowych ta część meczu zakończyła się przegraną gospodarzy: 18:22.
W następnych kwartach było: 18:18 i 14:15. To spowodowało, że po 30 min. zrobiło się 50:55 i zapowiadała się twarda walka w ostatnich 10 min. meczu. Finał jednak był zdecydowanie dla naszych koszykarzy, którzy mimo dynamicznej i agresywnej na całym parkiecie popełniali mniej błędów i byli skuteczniejsi. To spowodowało, że ostatnia część meczu zadecydowała o zwycięstwie Sudetów, co spotkało się z gorącym aplauzem blisko tysięcznej widowni.

Sudety Jelenia Góra – Stal Stalowa Wola 66:59 (18:22, 18:18, 14:15, 16:4)

Sudety: Mariusz Matczak 16, Jakub Czech 14, Jędrzej Jankowiak 11, Tomasz Wojdyła 7 (1), Łukasz Niesobski 6, Rafał Niesobski 5, Piotr Tarasewicz 4, Artur Grygiel 3 (1), Michał Sterenga i Jarosław Wilusz 0.

Stal: Rafał Partyka 15 (3), Piotr Ucinek 15 (3), Bartłomiej Szczepaniak 13 (2), Michał Wołoszyn 7, Karol Szpyrka 6 i Adam Lisewski 3.