ZABRZE: Sudety wygrały i zdecydowanie prowadzą w tabeli

Sobota, 23 lutego 2008, 21:46
Aktualizacja: 21:48
Autor: JEN
Jeleniogórscy koszykarze konsekwentnie zmierzają do utrzymania pierwszego miejsca w tabeli gr. B II ligi w rundzie podstawowej. Tym razem pokonali w Zabrzu wicelidera – MKKS – po horrorze w końcówce tego spotkania.

Dali w ten sposób dowód na to, że są nie tylko dobrym, ale już rutynowanym zespołem i cieszy to szczególnie przed meczami play off o wejście do I ligi. Tutaj szczególnie potrzebna będzie nie tylko dobra gra, ale również zachowanie zimnej krwi w końcowych minutach i sekundach każdego meczu.

Tak było w Zabrzu. Jeleniogórzanie po pierwszych dwóch kwartach przegrywali dziewięcioma pkt., ale sporą część strat odrobili w następnej części meczu, dzięki wyjątkowo skutecznej grze w obronie i po 30 min. było tylko 53:50 dla miejscowych.

Jednak gospodarze nie odpuścili i na niespełna dwie min. prowadzili: 62:54. wydawało się, że jest po meczu. Całe szczęście tak się nie stało. „Trójka” Łukasza Niesobskiego i pięć pkt. Jakuba Czecha zbliżyła przyjezdnych do rywali na remis: 62:62, a Rafał Niesobski powtarzając wyczyn brata wyprowadził gości na 65:62. Gospodarze też zaliczyli „trójkę” i zrobił się ponownie remis: 65:65. Jednak dobił miejscowych R. Niesobski zdobywając na kilka sek. przed końcową syreną decydujące o zwycięstwie dwa pkt.

MKKS Zabrze - Sudety Jelenia Góra 65:67 (16:14, 28:21, 9:15, 12:17)

Sudety: Wilusz 18, R. Niesobski 12, Ł. Niesobski 10, Czech 9, Sterenga i Samiec po 8, Matczak 2 i Terlikowski.