Zalogowanych: 11

Jelenia Góra: Sudety walczyły z własnymi słabościami

Sobota, 24 października 2015, 23:22
Aktualizacja: 23:25
Prawdziwe męczarnie przezywali dzisiaj (24.10) koszykarze Sudetów, którzy w starciu z WKK Wrocław zanotowali wiele niewymuszonych strat, ale po ostatniej syrenie to jeleniogórzanie podnieśli ręce w geście zwycięstwa.

Pojedynek z wrocławską młodzieżą nie należał do łatwych. Mimo prowadzenia w 12. minucie 26:16 Sudety pozwoliły rywalom na odrobienie strat i już pięć minut później na tablicy wyników było 26:27. W kolejnych minutach to goście dyktowali warunki i na przerwę oba zespoły schodziły przy rezultacie 34:41.

Po zmianie stron wrocławianie osiągnęli 9-punktową przewagę (38:47), ale kolejne 11 "oczek" było dziełem gospodarzy i wiara w końcowe zwycięstwo powróciła w szeregi Sudetów. Ogromna ilość niewymuszonych strat sprawiła, że praktycznie do ostatniej syreny trzeba było walczyć o dwa punkty do ligowej tabeli. Jeszcze na 4 minuty przed końcem jeleniogórzanie przegrywali 66:69, 62 sekundy przed końcową syreną było zaledwie 76:75, ale więcej zimnej krwi w ostatnich akcjach meczu zachowali miejscowi wygrywając ostatecznie 82:75. W chwilach kryzysu zespół podbudowywały efektowne zagrania Karola Wojciula, a lider Sudetów - Łukasz Niesobski mimo słabszego dnia zdobył aż 31 punktów.

KS Sudety Jelenia Góra - WKK Wrocław 82:75 (22:16, 12:25, 20:11, 28:23)