Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Sudety w końcu zwycięskie

Czwartek, 8 września 2011, 19:38
Aktualizacja: Piątek, 9 września 2011, 11:45
W czwartkowym – towarzyskim spotkaniu koszykarze Sudetów Jelenia Góra pokonali Kondori Liberec 69:61.

Po serii porażek w przygotowaniach do sezonu nasi koszykarze w końcu odnieśli zwycięstwo. Chociaż wynik nie był sprawą najistotniejszą to z pewnością podbuduje morale drużyny.

W pierwszej piątce zobaczyliśmy „starą gwardię” Sudetów: Maryniewskiego, Kozaka, Wilusza, Minciela oraz Łukasza Niesobskiego. Konfrontacja z czeskim pierwszoligowcem rozpoczęła się po myśli gości, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 20:13. Mecz rozgrywany systemem 4 x 12 minut rozkręcił się w drugiej ćwiartce. W 18’ po celnej „trójce” Piechuckiego prowadziliśmy 31:25. Przewaga mogła być wyższa, ale nowy nabytek gospodarzy – Kołtuń (207 cm) zbierający wiele piłek w ataku, miał ogromne problemu z celnością rzutów. W ostatniej minucie przed przerwą Czesi zniwelowali 6-punktową przewagę jeleniogórzan doprowadzając do remisu po 34.

Po zmianie stron ciężar gry na własne barki przyjął Łukasz Niesobski, który swoim firmowym zagraniem, czyli rzutami za 3 pkt. utrzymywał nasz zespół na prowadzeniu. Młodszy z braci Niesobskich wraz z Jarosławem Wiluszem wyrastają na liderów beniaminka I-ligi.

Gra Sudetów, która w wielu fragmentach nie zachwycała będzie szlifowana na kolejnym turnieju - już w nadchodzący weekend w Twardogórze, gdzie podopieczni trenera Taraszkiewicza zmierzą się ze Śląskiem II Wrocław, Open Florentyną Pleszew (z R. Niesobskim i J. Czechem w składzie) oraz Startem Gdynia.

Sudety Jelenia Góra – BK Kondori Liberec 69:61 (13:20, 21:14, 16:14, 19:13)

Sudety: Ł. Niesobski 23, Wilusz 10, Wojciul 8, Kijanowski 7, Kołtuń 6, Minciel 5, Piechucki 4, Kozak 4, Rossy 2, Maryniewski 1, Ostrowski.

Kondori: Honzak 16, Pastyrik 14, Prihonsky 11, Mojdar 9, Sirek 7, Martinek 2, Planansky 2, Barta, Pavelek.