Zalogowanych: 3

I-liga koszykarzy: Sudety vs Znicz: nokaut w drugiej połowie

Sobota, 25 lutego 2012, 18:11
Aktualizacja: 21:49
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra nie sprostali ekipie Znicza Pruszków w sobotnim spotkaniu 23.kolejki I–ligi przegrywając na własnym parkiecie 49:83. Gospodarze toczyli wyrównany bój tylko do przerwy, kiedy to prowadzili 35:34.

W pierwszej kwarcie udany początek zanotowali podopieczni trenera Taraszkiewicza, którzy prowadzili 7:2, ale przyjezdni zdołali wrócić do gry i w 8. minucie Sudety przegrywały już 13:18. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak z powrotem do naszych, po celnej trójce Niesobskiego równo z syreną oznajmiającą krótką przerwę jeleniogórzanie prowadzili 21:19. Na początku drugiej kwarty koszykarze z Jeleniej Góry prowadzili 25:19, a później 31:26, ale końcówka ponownie należała do podopiecznych Michała Spychały, którzy zmniejszyli stratę i do przerwy było 35:34 dla gospodarzy.

Trzecia kwarta przesądziła o losach spotkania, goście wygrali ją w stosunku 27:6. Od 23. minuty zespół z Jeleniej Góry przez 6 minut nie potrafił powiększyć dorobku, efektem była 16-punktowa seria Znicza i pozbawienie złudzeń miejscowych kibiców, kto był w tym pojedynku lepszy. Ostatnia odsłona przypominała chwilami trening, a nie mecz o punkty i pruszkowianie "na luzie" wygrali w hali im. Mariana Koczwary deklasując Sudety 83:49.

W jeleniogórskim zespole zawodziła skuteczność, podopieczni trenera Taraszkiewicza trafili 13 z 43 rzutów za 2 pkt. oraz 6 z 24 prób za 3 pkt. Słabszy dzień miał też lider Sudetów Łukasz Niesobski, który zdobył 13 pkt, z czego 10 w pierwszej kwarcie. Kolejny w sezonie double-double zanotował Wilusz (13 pkt., 11 zbiórek).

Następny mecz Sudety rozegrają w najbliższą środę (29. lutego) w Toruniu z Polskim Cukrem, a na własny parkiet wrócą już w sobotę (3. marca, godz. 18:30) na spotkanie z Radexem Szczecin. W tabeli Sudety spadły na ostatnią pozycję, gdyż swój mecz wygrało Sportino Inowrocław.

Sudety Jelenia Góra – Znicz Pruszków 49:83 (21:19, 14:15, 6:27, 8:22)

Sudety: Wilusz 13, Niesobski 13, Józefowicz 9, Hajnsz 5, Prostak 5, Kijanowski 2, Balcerzak 2, Sterenga, Minciel, Ostrowski, Wojciul.

Znicz: Misiewicz 20, Czujkowski 19, Szymański 11, Czubek 7, Bonarek 7, Suliński 7, Szumełda-Krzycki 5, Matuszewski 5, Osiakowski 2, Czosnowski, Potraski.