Szczecin: Sudety przegrywają w meczu na szczycie

Sobota, 15 grudnia 2007, 19:55
Aktualizacja: Niedziela, 16 grudnia 2007, 10:13
Autor: Łukasz Stawski
Porażką zakończyli pierwsza rundę rozgrywek w II lidze koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza ulegli na wyjeździe AZS Radex Szczecin 81:88.

Spotkanie Sudetów z AZS Szczecin było określane mianem pojedynku na szczycie męskiej II ligi, gdyż oba zespoły zajmowały przed jego rozpoczęciem drugie i trzecie miejsce w tabeli. Mecz spełnił oczekiwania kibiców bo stał na wysokim poziomie i był bardzo emocjonujący. Przez trzy kwarty pojedynek był niezwykle wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła sobie wywalczyć znaczniejszej przewagi. Jeleniogórzanie po trzeciej kwarcie wygranej 24:16 jeszcze prowadzili 68:65.

Niestety pomiędzy 3 a 8 minutą ostatniej odsłony Sudetom przytrafił się przestój w grze. Tę fazę meczu jeleniogórzanie przegrali 14:0 i nie byli już w stanie odrobić strat do gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło sie wygraną szczecinian 89:81 Jeleniogórzanom przy dobrym ataku zabrakło do wygranej nieco skuteczności w defensywie.

Wyniki innych meczy: Doral Staropolanka Nysa Kłodzko – VB Leasing Siechnice 88:82, AZS, Olimpia Legnica – Spójnia Stargard Szczeciński 87:105, Open Basket Pleszew – UKKS 2000 Leszno 77:52, MKKS Zabrze – AZS Politechnika Opole 75:73, OSRiR Kalisz – AZS PP Big Plus Poznań – mecz w niedzielę, Śląsk II Wrocław – Pogoń Prudnik – spotkanie przełożone

AZS Radex Szczecin – Sudety Jelenia Góra 89:81 (22:23, 27:21, 16:24, 24:13)
Sudety: Samiec 21, Niesobski 17, Matczak 13, Czech 8, Sterenga 8, Wilusz 7, Terlikowski 5, Skrzypczak 2.