Wiadomości: Rzeszów
Poniedziałek, 10 listopada 2008, 12:39
Aktualizacja: 18:10
Autor: JEN
Nasi koszykarze byli zdecydowanymi faworytami w meczu z Resovią w Rzeszowie, która w ostatnich dwóch kolejkach poniosła druzgocące porażki. Kiedyś jednak ta drużyna, jak przewidywaliśmy przed tym spotkaniem musiała się obudzić i tak się stało.

Gospodarze zagrali twardo w obronie i po 5. min. było 4:8, a po pierwszej kwarcie goście prowadzili tylko 6. pkt.
Jednak w drugiej części meczu przyjezdni podkręcili tempo i prowadzili w 14 min. 28:16. Jednak zaraz potem miejscowi odpowiedzieli tym samym i po 20 min. przegrywali tylko 30:37.
Po przerwie jeleniogórzanie ponownie byli lepsi i w 32 min prowadzili 45:32. Tę przewagę powiększyli jeszcze do 9. pkt. po 30 min., choć Resovia starała się zmniejszyć dystans za wszelką cenę. Wówczas do gry włączał się Rafał Niesobski i celnymi trójkami pomagał swojej drużynie utrzymać bezpieczną przewagę.
W ostatniej kwarcie Sudety kontrolowali grę i dowieźli spokojnie wygrana do końcowej syreny, choć łatwe to nie było.

Resovia Rzeszów – Sudety Jelenia Góra 65:75 (13:19, 17:18, 18:20, 17:18)

Sudety: Rafał Niesobski 20 (3x3), Jakub Czech 16, Piotr Tarasiewicz 10, Artur Grygiel 7 (1x3), Mariusz Matczak 6, Tomasz Wojdyła 6, Łukasz Niesobski 5, Krzysztof Samiec 3 (1x3), Jarosław Wilusz 2, Jędrzej Jankowiak 0.

Resovia: M. Babiarz 12 (1x3), T. Włodarczyk 12, G. Małecki 10, K. Młynarski 10 (2x3), P. Rynkiewicz 8, J. Szpyrka 6 (1x3), Z. Doliński 6, S. Biela 1.