Jelenia Góra: Sudety pokonały przeciwnika grajacego poniżej pasa

Sobota, 16 lutego 2008, 18:09
Aktualizacja: 18:10
Autor: JEN
Na tym zdjęciu wyraźnie widać, jak Grzegorz Jankowski (zszedł w 26 min za 5 przewinień) chwyta mocno za genitalia Jakuba Czecha nie pozwalając mu wykonać rzutu na kosz.
Nasi koszykarze, walczący w tym sezonie o awans do I ligi, zrobili spory krok do tego celu, bo pokonali silną i twardą drużynę Pogoni Prudnika, zajmującą trzecie miejsce w tabeli II ligi gr. B. z którą zresztą w Prudniku przegrali 76:91.

Mecz przypominał zapasy, bo obydwa zespoły postawiły na twardą obronę i nieustępliwość w grze, co powodowało, że to spotkanie szczególnie w ostatnich dwóch kwartach odbywało się na pograniczu faulu, a często faule były zamierzone i złośliwe. Celowali w tym szczególnie przyjezdni i dlatego trzech ich podstawowych zawodników opuściło boisko przed zakończeniem gry.

Jednak początek goście mieli znakomity. Po niespełna trzech min. prowadzili 7:0, w 6 min. 15:8 i dopiero od jedynego w meczu trafionego rzutu Łukasza Niesobskiego i to za 3 pkt. miejscowi zaczęli gonić wynik, choć w 7 min. było jeszcze 21:13, ale udane akcje w wykonaniu Michała Sterengi (2 pkt.) oraz Mariusza Matczaka (2+1) i Jarosława Wilusza (2+1) spowodowały, że miejscowi przegrywali po pierwszej kwarcie tylko 19:23.
Jednak ostatnie trzy odsłony tego zaciętego meczu wygrali gospodarze i zasłużenie cały mecz 88:78, bo zachowali więcej zimnej krwi, choc trudno się nie zdenerwować, gdy przeciwnik chwyta przy rzucie na kosz za przeproszeniem, za jaja. Ilustruje to zdjęcie.

Więcej na temat tego spotkania w „Tygodniku Jelonka”. Szukaj w kioskach w poniedziałek

Sudety Jelenia Góra – Pogoń Prudnik 87:78 (19:23, 23:16, 23:18, 22:21)

Sudety: Rafał Niesobski 19, Jakub Czech 16, Krzysztof Samiec i Jarosław Wilusz po 15, Mariusz Matczak 8, Michał Sterenga 7, Grzegorz Terlikowski 4, Łukasz Niesobski 3.

Najwięcej dla Pogoni: Lepczyński 21, Czapla 18, Tarasewicz 16 i Jankowski 10.