Sudety pokonały pierwszoligowca

Sobota, 16 września 2017, 9:06
Aktualizacja: Niedziela, 17 września 2017, 4:59
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra udanie zakończyli przygotowania do sezonu 2017/2018 II ligi, gr. D. W ostatnim sparingu przed własną publicznością pokonali pierwszoligową Nysę Kłodzko 87:83! Już za tydzień jeleniogórzanie rozpoczną zmagania o punkty do ligowej tabeli, ale najpierw młodzież rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie podczas turnieju w Złotoryi.

Spotkanie z wyżej notowanym rywalem od początku mogło się podobać publiczności zgromadzonej w hali przy ul. Sudeckiej. Oba zespoły do przerwy toczyły bardzo wyrównany pojedynek, w trzeciej odsłonie gospodarze odskoczyli, a pogoń gości w decydującej kwarcie spotkała się ze skuteczną obroną i z parkietu to podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza schodzili zwycięsko. Już za tydzień Sudety zainaugurują sezon wyjazdowym meczem z WKK Wrocław. U siebie zaprezentują się za dwa tygodnie w starciu z AS-em Częstochowa.

Trener Taraszkiewicz zgodził się jeszcze na występ Sudetów w turnieju, który odbędzie się w niedzielę (17.09) w Złotoryi, z udziałem trzecioligowców: Polonii Świdnica prowadzoną przez byłego reprezentanta Polski - Mieczysława Młynarskiego oraz ekipą gospodarzy prowadzoną przez Andrzeja Radziwanowskiego.

Sudety Jelenia Góra - Nysa Kłodzko 87:83 (24:19, 22:23, 23:16, 18:25)